Behöver du hjälp av en upphandlingsexpert? Se vår tjänst för anbudsförberedelse
Upphandlingar

Omvandling av industritomten "Chassart" till "Cité de la petite Enfance" inom ramen för stadsförnyelsekontrakt nr 4 i Forest - Arbetskontrakt - Öppet förfarande

Öppen
Sista anbudsdag
8 dagar kvar
10 september 2026
Avtalsdetaljer
Kategori
Annan
Referens
Beliris - 2.23.1.10
Värde
Ej angivet
Plats
BE100, Belgium
Publicerad
25 augusti 2026
CPV-kod
Tidsplan för projektet

Upphandling publicerad

20 augusti 2026

Sista dag för frågor

3 september 2026

Sista anbudsdag

10 september 2026

Budget
Ej angivet
Varaktighet
10 månader
Plats
BE100
Typ
Annan

Ursprunglig beskrivning av upphandling

The Chassart site in Forest will be transformed into a "Cité de la petite Enfance", i.e. a specific place dedicated to the cultural awakening of young children, in connection with the cultural sites located nearby. The site will connect to the future park of the Avant-Senne, Avenue Van Volxem and the Saint-Antoine district. The Chassart site, located along Avenue Van Volxem in Forest, is a testament to the abundant industrial activity of the district. Formerly known as a distillery producing the ge

Riskanalys

Riskanalys är ännu inte tillgänglig för detta lands upphandlingar. För närvarande stöds: Estland, Lettland, Litauen, Polen, Frankrike, Storbritannien, Danmark, Nederländerna, Norge och Finland.

Vinnande strategi

Få en AI-driven vinnande strategi anpassad för denna upphandling. Inkluderar poäng för vinstsannolikhet, viktiga möjligheter och utmaningar, rekommenderade fokusområden för anbudet, insikter om konkurrenspositionering och handlingsbara rekommendationer för att maximera dina chanser.

Logga in

Konkurrenter

Uppgradera för att se vilka företag som sannolikt kommer att lämna anbud på denna upphandling, baserat på historisk upphandlingsdata.

Logga in

Krav och kvalifikationer

AI extraherar och organiserar alla krav från upphandlingsdokumenten — obligatoriska kvalifikationer, tekniska specifikationer, finansiella villkor och inlämningsregler — tydligt kategoriserade så att du vet exakt vad som krävs för att lämna anbud.

Logga in

Grundläggande krav

  • Company registration in EU required
  • Proven track record in similar projects
  • Financial stability documentation

Dokument

101 dokument tillgängliga med AI-sammanfattningar

Avis de marché (publicprocurement.be)DOC

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

01. Formulaire d'offre.docxDOC
01. Formulaire d'offre.docx

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

01. Offerteformulier.docxDOC
01. Offerteformulier.docx

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

02. 1. Clauses administratives - Administratieve clausules Chassart.pdfPDF
02. 1. Clauses administratives - Administrati...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

02. a. Werf-organisati(on)e du chantier - art 79.pdfPDF
02. a. Werf-organisati(on)e du chantier - art...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

02. b. Annexe communicati(on)e bijlage.pdfPDF
02. b. Annexe communicati(on)e bijlage.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

02. c. Clause sociale flexib(e)le sociale bepaling.pdfPDF
02. c. Clause sociale flexib(e)le sociale bep...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

02. d. Fiche afvalbeheer.pdfPDF
02. d. Fiche afvalbeheer.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

02. d. Fiche gestion des déchets.pdfPDF
02. d. Fiche gestion des déchets.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

02. e. Fiche gestion de l'eau.pdfPDF
02. e. Fiche gestion de l'eau.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

02. e. Fiche waterbeheer.pdfPDF
02. e. Fiche waterbeheer.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

02. f. Veiligheids Gezondheidsplan - Plan Sécurité Santé.pdfPDF
02. f. Veiligheids Gezondheidsplan - Plan Séc...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

02. g. Fiche dagboek - journal des travaux - elec.xlsxXLS
02. g. Fiche dagboek - journal des travaux - ...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

02. h. LIJST_POSTEN_Technische controle verzekering.xlsxXLS
02. h. LIJST_POSTEN_Technische controle verze...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

02. h. LISTE_POSTES_Assurance controle technique.xlsxXLS
02. h. LISTE_POSTES_Assurance controle techni...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

02. i. Charte(r) MO365.pdfPDF
02. i. Charte(r) MO365.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

02. j. Bezoekers-attest(ation) de visite.docxDOC
02. j. Bezoekers-attest(ation) de visite.docx

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

02. k. Infrabel FR.pdfPDF
02. k. Infrabel FR.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

02. k. Infrabel NL.pdfPDF
02. k. Infrabel NL.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

02. l. proeven-plan d'essais.pdfPDF
02. l. proeven-plan d'essais.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

03. Metré récapitulatif.xlsxXLS
03. Metré récapitulatif.xlsx

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

03. Samenvattende meetstaat.xlsxXLS
03. Samenvattende meetstaat.xlsx

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

04. IA_CDC architecture_FR-NL.pdfPDF
04. IA_CDC architecture_FR-NL.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

04. IB1_métré détaillé architecture_detailmeetstaat architectuur.pdfPDF
04. IB1_métré détaillé architecture_detailmee...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

04. IB1_métré détaillé architecture_detailmeetstaat architectuur.xlsxXLS
04. IB1_métré détaillé architecture_detailmee...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

04. IB2_BORDEREAU MENUISERIES INTERIEURES_BORDEREL BINNEN.pdfPDF
04. IB2_BORDEREAU MENUISERIES INTERIEURES_BOR...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

04. IB3_BORDEREAU MENUISERIES EXTERIEURES_BORDEREL BUITENSCHRIJNWERK.pdfPDF
04. IB3_BORDEREAU MENUISERIES EXTERIEURES_BOR...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

04. IB4_liste locaux_lijst lokalen.pdfPDF
04. IB4_liste locaux_lijst lokalen.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

04. IB5_liste mobilier_lijst meubilair.pdfPDF
04. IB5_liste mobilier_lijst meubilair.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

04. IC_PLANS PROJETÉS_GEPROJECTEERDE PLANNEN.pdfPDF
04. IC_PLANS PROJETÉS_GEPROJECTEERDE PLANNEN....

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

04. ID_PLANS DEMOLITION_AFBRAAKPLANNEN.pdfPDF
04. ID_PLANS DEMOLITION_AFBRAAKPLANNEN.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

04. IE_DETAILS.pdfPDF
04. IE_DETAILS.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

04. IF1_PAQUETS_PAKKETTEN.pdfPDF
04. IF1_PAQUETS_PAKKETTEN.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

04. IF2_PLANS FINITIONS_ AFWERKINGSPLAN.pdfPDF
04. IF2_PLANS FINITIONS_ AFWERKINGSPLAN.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

04. IIA1_CDC.STAB BESTEK - STABILITEIT.pdfPDF
04. IIA1_CDC.STAB BESTEK - STABILITEIT.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

04. IIA2_CDC.STAB.CAHIER DES CHARGES TECHNIQUE - STABILITE.pdfPDF
04. IIA2_CDC.STAB.CAHIER DES CHARGES TECHNIQU...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

04. IIB1_MD.STAB - METRE DETAILLE - STABILITE.xlsxXLS
04. IIB1_MD.STAB - METRE DETAILLE - STABILITE...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

04. IIC1_PLANS STABILITÉ.pdfPDF
04. IIC1_PLANS STABILITÉ.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

04. IIIA1_CDC.TS BESTEK - TECHNIEKEN ELEC.pdfPDF
04. IIIA1_CDC.TS BESTEK - TECHNIEKEN ELEC.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

04. IIIA2_CDC.TS BESTEK - TECHNIEKEN ELEK.pdfPDF
04. IIIA2_CDC.TS BESTEK - TECHNIEKEN ELEK.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

04. IIIA3_CDC.TS BESTEK - TECHNIEKEN HVAC SAN.pdfPDF
04. IIIA3_CDC.TS BESTEK - TECHNIEKEN HVAC SAN...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

04. IIIA4_CDC.TS CAHIER DES CHARGES TECHNIQUE - TS ELEC.pdfPDF
04. IIIA4_CDC.TS CAHIER DES CHARGES TECHNIQUE...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

04. IIIA5_CDC.TS CAHIER DES CHARGES TECHNIQUE - TS HVAC SAN.pdfPDF
04. IIIA5_CDC.TS CAHIER DES CHARGES TECHNIQUE...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

04. IIIC1_PLANS CH.pdfPDF
04. IIIC1_PLANS CH.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

04. IIIC2_PLANS ELE.pdfPDF
04. IIIC2_PLANS ELE.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

04. IIIC3_PLANS SAN.pdfPDF
04. IIIC3_PLANS SAN.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

04. IIIC4_PLANS VE.pdfPDF
04. IIIC4_PLANS VE.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

04. IVA1_CDC.PAY - BESTEK LANDSCHAP.pdfPDF
04. IVA1_CDC.PAY - BESTEK LANDSCHAP.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

04. IVA2_CDC.PAY - CAHIER DES CHARGES PAYSAGE.pdfPDF
04. IVA2_CDC.PAY - CAHIER DES CHARGES PAYSAGE...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

04. IVA3_MAN.PAY - MANUEL DE PLANTATION.pdfPDF
04. IVA3_MAN.PAY - MANUEL DE PLANTATION.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

04. IVA4_MAY.PAY - DRAAIBOEK HANDLEIDING AANPLANTING.pdfPDF
04. IVA4_MAY.PAY - DRAAIBOEK HANDLEIDING AANP...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

04. IVC1_PAY.01 - IMPLANTATION DE VEGETATION LIGNEUSE.pdfPDF
04. IVC1_PAY.01 - IMPLANTATION DE VEGETATION ...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

04. IVC2_PAY.02 - PLAN REVETEMENT.pdfPDF
04. IVC2_PAY.02 - PLAN REVETEMENT.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

04. IVC3_PAY.03 - PLAN VIVACES.pdfPDF
04. IVC3_PAY.03 - PLAN VIVACES.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

04. IVD10_LIJST 04 - KLIMMERS.pdfPDF
04. IVD10_LIJST 04 - KLIMMERS.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

04. IVD10_LISTE 04 - PLANTES GRIMPANTES.pdfPDF
04. IVD10_LISTE 04 - PLANTES GRIMPANTES.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

04. IVD1_LIJST 01 - BOMENLIJST.pdfPDF
04. IVD1_LIJST 01 - BOMENLIJST.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

04. IVD1_LISTE 01 - ARBRES.pdfPDF
04. IVD1_LISTE 01 - ARBRES.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

04. IVD2_LIJST 02 - STRUIKENLIJST.pdfPDF
04. IVD2_LIJST 02 - STRUIKENLIJST.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

04. IVD2_LISTE 02 - ARBUSTES.pdfPDF
04. IVD2_LISTE 02 - ARBUSTES.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

04. IVD3_LIJST 03 - detail zone A1 - ONDERBEGROEIING A1.pdfPDF
04. IVD3_LIJST 03 - detail zone A1 - ONDERBEG...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

04. IVD3_LISTE 03 - detail zone A1 SOUS PLANTATION A1.pdfPDF
04. IVD3_LISTE 03 - detail zone A1 SOUS PLANT...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

04. IVD4_LIJST 03 - detail zone A2 - ONDERBEGROEIING A2.pdfPDF
04. IVD4_LIJST 03 - detail zone A2 - ONDERBEG...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

04. IVD4_LISTE 03 - detail zone A2 SOUS PLANTATION A2.pdfPDF
04. IVD4_LISTE 03 - detail zone A2 SOUS PLANT...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

04. IVD5_LIJST 03 - detail zone A3 ONDERBEGROEIING A3.pdfPDF
04. IVD5_LIJST 03 - detail zone A3 ONDERBEGR...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

04. IVD5_LISTE 03 - detail zone A3 SOUS PLANTATION A3.pdfPDF
04. IVD5_LISTE 03 - detail zone A3 SOUS PLANT...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

04. IVD6_LIJST 03 - detail zone B2 ONDERBEGROEIING B2.pdfPDF
04. IVD6_LIJST 03 - detail zone B2 ONDERBEGRO...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

04. IVD6_LISTE 03 - detail zone B2 SOUS PLANTATION B2.pdfPDF
04. IVD6_LISTE 03 - detail zone B2 SOUS PLANT...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

04. IVD7_LIJST 03 - detail zone B3 ONDERBEGROEIING B3.pdfPDF
04. IVD7_LIJST 03 - detail zone B3 ONDERBEGR...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

04. IVD7_LISTE 03 - detail zone B3 SOUS PLANTATION B3.pdfPDF
04. IVD7_LISTE 03 - detail zone B3 SOUS PLANT...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

04. IVD8_LIJST 03 - detail zone C3 ONDERBEGROEIING C3.pdfPDF
04. IVD8_LIJST 03 - detail zone C3 ONDERBEGRO...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

04. IVD8_LISTE 03 - detail zone C3 SOUS PLANTATION C3.pdfPDF
04. IVD8_LISTE 03 - detail zone C3 SOUS PLANT...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

04. IVD9_LIJST 03 - ONDERBEGROEIING TOT.pdfPDF
04. IVD9_LIJST 03 - ONDERBEGROEIING TOT.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

04. IVD9_LISTE 03 - PLANTES VIVACES.pdfPDF
04. IVD9_LISTE 03 - PLANTES VIVACES.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

05. 10_XC.01 - PLANS PU - Stedenbouw verg.pdfPDF
05. 10_XC.01 - PLANS PU - Stedenbouw verg.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

05. 11_XC.06 - NOTE EXPLICATIVE SUR LA GESTION DES EAUX PLUVIALES.pdfPDF
05. 11_XC.06 - NOTE EXPLICATIVE SUR LA GESTIO...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

05. 12_XA .01_DOSSIER PHOTOS SITUATION EXISTANTE.pdfPDF
05. 12_XA .01_DOSSIER PHOTOS SITUATION EXISTA...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

05. 13_XA.02_RELEVÉ GEOMETRE.dwgDOC
05. 13_XA.02_RELEVÉ GEOMETRE.dwg

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

05. 14_XA.02_RELEVÉ GEOMETRE.pdfPDF
05. 14_XA.02_RELEVÉ GEOMETRE.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

05. 15_XD.02 ZONE WERFINRICHTING - ZONE INSTALLATION CHANTIER.pdfPDF
05. 15_XD.02 ZONE WERFINRICHTING - ZONE INSTA...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

05. 16_XD.03 DOCUMENT EXPLICATIF - REMBLAIS-DEBLAIS.xlsxXLS
05. 16_XD.03 DOCUMENT EXPLICATIF - REMBLAIS-D...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

05. 17_XE 1. ZONE ETANCHE - SOUS-SOL_WATERDICHTE ZONE KELDER.pdfPDF
05. 17_XE 1. ZONE ETANCHE - SOUS-SOL_WATERDIC...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

05. 18_XE 2. RAPPORT TECHNIQUE ZONE ETANCHE_TECHNISCH RAPPORT - WATERDICHTE RUIM...PDF
05. 18_XE 2. RAPPORT TECHNIQUE ZONE ETANCHE_T...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

05. 1_Conformverklaring TRA_BVEN.pdfPDF
05. 1_Conformverklaring TRA_BVEN.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

05. 1_Declaration de conformité TRA_BVEN.pdfPDF
05. 1_Declaration de conformité TRA_BVEN.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

05. 2_Rapport amiante-asbest.pdfPDF
05. 2_Rapport amiante-asbest.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

05. 3_XB.02 - PLAN SUIVI DEMOL.pdfPDF
05. 3_XB.02 - PLAN SUIVI DEMOL.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

05. 3_XB.02 - SLOOPOPVOLGINSPL.pdfPDF
05. 3_XB.02 - SLOOPOPVOLGINSPL.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

05. 4_EPB RAPPORT PEB.pdfPDF
05. 4_EPB RAPPORT PEB.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

05. 5_Rapport bodemverontreiniging.pdfPDF
05. 5_Rapport bodemverontreiniging.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

05. 5_Rapport pollution des sols.pdfPDF
05. 5_Rapport pollution des sols.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

05. 6_XC.02 - PREACCORD SIAMU - PRE.2001.18067.pdfPDF
05. 6_XC.02 - PREACCORD SIAMU - PRE.2001.1806...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

05. 7_XC.03 - AVIS SIAMU - DEMANDE DU PERMIS T.2001.18069.pdfPDF
05. 7_XC.03 - AVIS SIAMU - DEMANDE DU PERMIS ...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

05. 8_XC.04 - AVIS SIAMU - MODIFICATION DU PERMIS T.2001.180610.pdfPDF
05. 8_XC.04 - AVIS SIAMU - MODIFICATION DU PE...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

05. 9_XC.05 - PLAN COMPARTIMENT(AGE)ERING.pdfPDF
05. 9_XC.05 - PLAN COMPARTIMENT(AGE)ERING.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

ERRATUM 1 - Rechtzettingsbericht nr. 1 - Avis rectificatif n° 1.pdfPDF
ERRATUM 1 - Rechtzettingsbericht nr. 1 - Avis...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

ERRATUM 2 - 03. Métré récapitulatif.xlsxXLS
ERRATUM 2 - 03. Métré récapitulatif.xlsx

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

ERRATUM 2 - 03. Samenvattende meetstaat.xlsxXLS
ERRATUM 2 - 03. Samenvattende meetstaat.xlsx

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

ERRATUM 2 - 04.IIB1_MD.STAB - GEDETAILLEERDE MEETSTAAT - STABILITEIT.pdfPDF
ERRATUM 2 - 04.IIB1_MD.STAB - GEDETAILLEERDE ...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

ERRATUM 2 - Rechtzettingsbericht nr. 2 - Avis rectificatif n° 2.pdfPDF
ERRATUM 2 - Rechtzettingsbericht nr. 2 - Avis...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

ERRATUM 2 - XB.04 SONDAGE SOL (Etude de rabattement) - GRONDSONDERING (bemalings...PDF
ERRATUM 2 - XB.04 SONDAGE SOL (Etude de rabat...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

Förhandsgranskning av dokument

Registrera dig för att se dokumentöversikter och analyser

Kvalitetspoäng

Omfattande kvalitetsanalys av denna upphandling som bedömer juridisk efterlevnad, tydlighet, fullständighet, rättvisa, praktisk genomförbarhet, datakonsistens och hållbarhet på en skala från 0-100 med detaljerad uppdelning och rekommendationer.

Logga in

Lägg till i pipeline