Behöver du hjälp av en upphandlingsexpert? Se vår tjänst för anbudsförberedelse
Upphandlingar

CON1788 Anbudsförfrågan för leverans, leverans, installation och driftsättning av en högupplöst forskningsgrad röntgenfluorescens (XRF) kärnskanner för University of Galway.

Stängd

Sista anbudsdag har passerat

Sista anbudsdag för denna upphandling har passerat och inga fler ansökningar accepteras. Informationen nedan sparas för referensändamål.

Bläddra bland aktiva upphandlingar
Sista anbudsdag
Utgånget
23 juli 2026
Avtalsdetaljer
Kategori
Annan
Referens
GALW/CON1788/2025
Värde
€700,000
Plats
IE, Ireland
Publicerad
26 augusti 2026
CPV-kod
Tidsplan för projektet

Upphandling publicerad

24 juni 2026

Sista dag för frågor

16 juli 2026

Sista anbudsdag

23 juli 2026

Budget
€700,000
Varaktighet
120 månader
Plats
IE
Typ
Annan

Ursprunglig beskrivning av upphandling

University of Galway invites tenders for the Supply, Delivery, Installation and Commissioning of a High-Resolution Research grade X-ray Fluorescence (XRF) Core Scanner The Discipline of Geography, within the School of Geography, Archaeology and Irish Studies at the University of Galway is actively engaged in research relating to sedimentary archives, including lake, marine, and peat cores, which are critical for reconstructing past environmental and climatic conditions. These research activities

Riskanalys

Riskanalys är ännu inte tillgänglig för detta lands upphandlingar. För närvarande stöds: Estland, Lettland, Litauen, Polen, Frankrike, Storbritannien, Danmark, Nederländerna, Norge och Finland.

Vinnande strategi

Få en AI-driven vinnande strategi anpassad för denna upphandling. Inkluderar poäng för vinstsannolikhet, viktiga möjligheter och utmaningar, rekommenderade fokusområden för anbudet, insikter om konkurrenspositionering och handlingsbara rekommendationer för att maximera dina chanser.

Logga in

Konkurrenter

Uppgradera för att se vilka företag som sannolikt kommer att lämna anbud på denna upphandling, baserat på historisk upphandlingsdata.

Logga in

Krav och kvalifikationer

AI extraherar och organiserar alla krav från upphandlingsdokumenten — obligatoriska kvalifikationer, tekniska specifikationer, finansiella villkor och inlämningsregler — tydligt kategoriserade så att du vet exakt vad som krävs för att lämna anbud.

Logga in

Grundläggande krav

  • Company registration in EU required
  • Proven track record in similar projects
  • Financial stability documentation

Dokument

5 dokument tillgängliga med AI-sammanfattningar

Contract Notice PDFPDF
8464860_contract_notice.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

Appendix 3 Terms and Conditions of Contract.pdfPDF
Appendix 3 Terms and Conditions of Contract.p...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

CON1788 Appendix1 TRD - XRF Core Scanner - Final.docxDOC
CON1788 Appendix1 TRD - XRF Core Scanner - Fi...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

CON1788 Appendix 2 Pricing Schedule - XRF Core Scanner V2 Final.xlsxXLS
CON1788 Appendix 2 Pricing Schedule - XRF Cor...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

CON1788 RFT XRF Core Scanner - Final.pdfPDF
CON1788 RFT XRF Core Scanner - Final.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

Förhandsgranskning av dokument

Registrera dig för att se dokumentöversikter och analyser

Kvalitetspoäng

Omfattande kvalitetsanalys av denna upphandling som bedömer juridisk efterlevnad, tydlighet, fullständighet, rättvisa, praktisk genomförbarhet, datakonsistens och hållbarhet på en skala från 0-100 med detaljerad uppdelning och rekommendationer.

Logga in

Lägg till i pipeline