Behöver du hjälp av en upphandlingsexpert? Se vår tjänst för anbudsförberedelse
Upphandlingar

Design, supply, installation and commissioning of Traffic Signal Equipment 2026 - 2028 for Kildare County Council

Stängd

Sista anbudsdag har passerat

Sista anbudsdag för denna upphandling har passerat och inga fler ansökningar accepteras. Informationen nedan sparas för referensändamål.

Bläddra bland aktiva upphandlingar
Sista anbudsdag
Utgånget
9 december 2025
Avtalsdetaljer
Kategori
Annan
Referens
6946789
Värde
€4,000,000
Plats
IE062, Ireland
Publicerad
25 augusti 2026
CPV-kod
Tidsplan för projektet

Upphandling publicerad

7 november 2025

Sista dag för frågor

2 december 2025

Sista anbudsdag

9 december 2025

Budget
€4,000,000
Varaktighet
48 månader
Plats
IE062
Typ
Annan

Ursprunglig beskrivning av upphandling

Design, supply, installation and commissioning of traffic signal equipment, install permanent shuttle systems), signal control equipment, ancillary traffic control equipment, etc., to include connection and commissioning to Kildare County Council’s existing infrastructure and monitoring systems associated with the provision of new traffic signal layouts. Please ensure you ASSOCIATE your company with this competition in order to seek and receive clarifications. Tenderers must upload their submiss

Riskanalys

Riskanalys är ännu inte tillgänglig för detta lands upphandlingar. För närvarande stöds: Estland, Lettland, Litauen, Polen, Frankrike, Storbritannien, Danmark, Nederländerna, Norge och Finland.

Vinnande strategi

Få en AI-driven vinnande strategi anpassad för denna upphandling. Inkluderar poäng för vinstsannolikhet, viktiga möjligheter och utmaningar, rekommenderade fokusområden för anbudet, insikter om konkurrenspositionering och handlingsbara rekommendationer för att maximera dina chanser.

Logga in

Konkurrenter

Uppgradera för att se vilka företag som sannolikt kommer att lämna anbud på denna upphandling, baserat på historisk upphandlingsdata.

Logga in

Krav och kvalifikationer

AI extraherar och organiserar alla krav från upphandlingsdokumenten — obligatoriska kvalifikationer, tekniska specifikationer, finansiella villkor och inlämningsregler — tydligt kategoriserade så att du vet exakt vad som krävs för att lämna anbud.

Logga in

Grundläggande krav

  • Company registration in EU required
  • Proven track record in similar projects
  • Financial stability documentation

Dokument

2 dokument tillgängliga med AI-sammanfattningar

Contract Notice PDFPDF
6946789_contract_notice.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

Traffic Signal Framework 2026 - 2028.zipZIP
Traffic Signal Framework 2026 - 2028.zip

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

Förhandsgranskning av dokument

Registrera dig för att se dokumentöversikter och analyser

Kvalitetspoäng

Omfattande kvalitetsanalys av denna upphandling som bedömer juridisk efterlevnad, tydlighet, fullständighet, rättvisa, praktisk genomförbarhet, datakonsistens och hållbarhet på en skala från 0-100 med detaljerad uppdelning och rekommendationer.

Logga in

Lägg till i pipeline