Behöver du hjälp av en upphandlingsexpert? Se vår tjänst för anbudsförberedelse
Upphandlingar

Ramavtal med en part för tillhandahållande av ambulansprehospital akutsjukvårdssimulering till Cork Education and Training Board – Cork College of FET

Stängd

Sista anbudsdag har passerat

Sista anbudsdag för denna upphandling har passerat och inga fler ansökningar accepteras. Informationen nedan sparas för referensändamål.

Bläddra bland aktiva upphandlingar
Sista anbudsdag
Utgånget
4 augusti 2026
Avtalsdetaljer
Kategori
Annan
Referens
8503980
Värde
€750,000
Plats
IE, Ireland
Publicerad
25 augusti 2026
CPV-kod
Tidsplan för projektet

Upphandling publicerad

30 juni 2026

Sista dag för frågor

28 juli 2026

Sista anbudsdag

4 augusti 2026

Budget
€750,000
Varaktighet
48 månader
Plats
IE
Typ
Annan

Ursprunglig beskrivning av upphandling

The Contracting Authority proposes to engage in a competitive process for the establishment of a Single Party Framework Agreement for The Provision of an Ambulance Pre-Hospital Emergency Care Simulation to Cork ETB, Cork College of FET. The initial contract is for The Provision of one (1) Ambulance Pre-Hospital Emergency Care Simulation to Cork ETB, Cork College of FET – Morrison’s Island Campus, Morrison’s Island, Cork City T12H685. Cork College of FET seeks the design, manufacture, supply, del

Riskanalys

Riskanalys är ännu inte tillgänglig för detta lands upphandlingar. För närvarande stöds: Estland, Lettland, Litauen, Polen, Frankrike, Storbritannien, Danmark, Nederländerna, Norge och Finland.

Vinnande strategi

Få en AI-driven vinnande strategi anpassad för denna upphandling. Inkluderar poäng för vinstsannolikhet, viktiga möjligheter och utmaningar, rekommenderade fokusområden för anbudet, insikter om konkurrenspositionering och handlingsbara rekommendationer för att maximera dina chanser.

Logga in

Konkurrenter

Uppgradera för att se vilka företag som sannolikt kommer att lämna anbud på denna upphandling, baserat på historisk upphandlingsdata.

Logga in

Krav och kvalifikationer

AI extraherar och organiserar alla krav från upphandlingsdokumenten — obligatoriska kvalifikationer, tekniska specifikationer, finansiella villkor och inlämningsregler — tydligt kategoriserade så att du vet exakt vad som krävs för att lämna anbud.

Logga in

Grundläggande krav

  • Company registration in EU required
  • Proven track record in similar projects
  • Financial stability documentation

Dokument

8 dokument tillgängliga med AI-sammanfattningar

Contract Notice PDFPDF
8503980_contract_notice.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

Appendix 2_Pricing Schedule.xlsxXLS
Appendix 2_Pricing Schedule.xlsx

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

Appendix 3_Tender Response Document.docxDOC
Appendix 3_Tender Response Document.docx

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

Appendix 4A_Framework Agreement Terms and Conditions.pdfPDF
Appendix 4A_Framework Agreement Terms and Con...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

Appendix 4B_Contract Terms and Conditions.pdfPDF
Appendix 4B_Contract Terms and Conditions.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

Appendix 4C_Confidentiality Agreement .pdfPDF
Appendix 4C_Confidentiality Agreement .pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

Appendix 5_Floor Plan.pdfPDF
Appendix 5_Floor Plan.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

CFT Ambulance Pre-Hospital Emergency Care Simulation CETB.pdfPDF
CFT Ambulance Pre-Hospital Emergency Care Sim...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

Förhandsgranskning av dokument

Registrera dig för att se dokumentöversikter och analyser

Kvalitetspoäng

Omfattande kvalitetsanalys av denna upphandling som bedömer juridisk efterlevnad, tydlighet, fullständighet, rättvisa, praktisk genomförbarhet, datakonsistens och hållbarhet på en skala från 0-100 med detaljerad uppdelning och rekommendationer.

Logga in

Lägg till i pipeline