Behöver du hjälp av en upphandlingsexpert? Se vår tjänst för anbudsförberedelse
Upphandlingar

RFT 05/26DL – RFT för upprättande av ett enpartsramavtal för arkitektoniska designtjänster, inklusive specialistkunskaper, för projektvärden under 1 miljon euro för ATU Donegal

Stängd

Sista anbudsdag har passerat

Sista anbudsdag för denna upphandling har passerat och inga fler ansökningar accepteras. Informationen nedan sparas för referensändamål.

Bläddra bland aktiva upphandlingar
Sista anbudsdag
Utgånget
12 augusti 2026
Avtalsdetaljer
Kategori
Annan
Referens
8567723
Värde
Ej angivet
Plats
IE041, Ireland
Publicerad
26 augusti 2026
CPV-kod
Tidsplan för projektet

Upphandling publicerad

7 juli 2026

Sista dag för frågor

5 augusti 2026

Sista anbudsdag

12 augusti 2026

Budget
Ej angivet
Varaktighet
48 månader
Plats
IE041
Typ
Annan

Ursprunglig beskrivning av upphandling

Atlantic Technological University (ATU) seeks tenders for the establishment of a Single Party Framework Agreement for Architectural Design Consultancy Services including Specialist Skills for minor works, maintenance, upgrades and refurbishment projects at its Donegal Campuses. Full details of the requirement are included in the documents appended to this notice.

Riskanalys

Riskanalys är ännu inte tillgänglig för detta lands upphandlingar. För närvarande stöds: Estland, Lettland, Litauen, Polen, Frankrike, Storbritannien, Danmark, Nederländerna, Norge och Finland.

Vinnande strategi

Få en AI-driven vinnande strategi anpassad för denna upphandling. Inkluderar poäng för vinstsannolikhet, viktiga möjligheter och utmaningar, rekommenderade fokusområden för anbudet, insikter om konkurrenspositionering och handlingsbara rekommendationer för att maximera dina chanser.

Logga in

Konkurrenter

Uppgradera för att se vilka företag som sannolikt kommer att lämna anbud på denna upphandling, baserat på historisk upphandlingsdata.

Logga in

Krav och kvalifikationer

AI extraherar och organiserar alla krav från upphandlingsdokumenten — obligatoriska kvalifikationer, tekniska specifikationer, finansiella villkor och inlämningsregler — tydligt kategoriserade så att du vet exakt vad som krävs för att lämna anbud.

Logga in

Grundläggande krav

  • Company registration in EU required
  • Proven track record in similar projects
  • Financial stability documentation

Dokument

5 dokument tillgängliga med AI-sammanfattningar

05-26DL Arch Services to ATUD.zipZIP
05-26DL Arch Services to ATUD.zip

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

Contract Notice PDFPDF
8567723_contract_notice.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

Clarification 3 28-07-26.pdfPDF
Clarification 3 28-07-26.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

Clarifications 1-2 24-07-26.pdfPDF
Clarifications 1-2 24-07-26.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

Clarifications 4-5 06-08-26.pdfPDF
Clarifications 4-5 06-08-26.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

Förhandsgranskning av dokument

Registrera dig för att se dokumentöversikter och analyser

Kvalitetspoäng

Omfattande kvalitetsanalys av denna upphandling som bedömer juridisk efterlevnad, tydlighet, fullständighet, rättvisa, praktisk genomförbarhet, datakonsistens och hållbarhet på en skala från 0-100 med detaljerad uppdelning och rekommendationer.

Logga in

Lägg till i pipeline