Behöver du hjälp av en upphandlingsexpert? Se vår tjänst för anbudsförberedelse
Upphandlingar

Laois County Council tender for the provision of the Dog Warden Service in County Laois and for the management and operation of the Dog Pound at Ballacolla for Laois County Council

Stängd

Sista anbudsdag har passerat

Sista anbudsdag för denna upphandling har passerat och inga fler ansökningar accepteras. Informationen nedan sparas för referensändamål.

Bläddra bland aktiva upphandlingar
Sista anbudsdag
Utgånget
1 december 2025
Avtalsdetaljer
Kategori
Annan
Referens
6894615
Värde
€1,000,000
Plats
IE063, Ireland
Publicerad
26 augusti 2026
Organisation
CPV-kod
Tidsplan för projektet

Upphandling publicerad

4 november 2025

Sista dag för frågor

24 november 2025

Sista anbudsdag

1 december 2025

Budget
€1,000,000
Varaktighet
48 månader
Plats
IE063
Typ
Annan

Ursprunglig beskrivning av upphandling

Laois County Council wishes to engage a competent and experienced organisation or person as Services Provider for the provision of Dog Warden Services in County Laois, the management and operation of the Dog Pound facility located at Ballacolla, Co. Laois under the provision of the Control of Dogs Act, 1986 to 2010 and the inspection of Dog Breeding Establishments under the Dog Breeding Establishments Act, 2010.

Riskanalys

Riskanalys är ännu inte tillgänglig för detta lands upphandlingar. För närvarande stöds: Estland, Lettland, Litauen, Polen, Frankrike, Storbritannien, Danmark, Nederländerna, Norge och Finland.

Vinnande strategi

Få en AI-driven vinnande strategi anpassad för denna upphandling. Inkluderar poäng för vinstsannolikhet, viktiga möjligheter och utmaningar, rekommenderade fokusområden för anbudet, insikter om konkurrenspositionering och handlingsbara rekommendationer för att maximera dina chanser.

Logga in

Konkurrenter

Uppgradera för att se vilka företag som sannolikt kommer att lämna anbud på denna upphandling, baserat på historisk upphandlingsdata.

Logga in

Krav och kvalifikationer

AI extraherar och organiserar alla krav från upphandlingsdokumenten — obligatoriska kvalifikationer, tekniska specifikationer, finansiella villkor och inlämningsregler — tydligt kategoriserade så att du vet exakt vad som krävs för att lämna anbud.

Logga in

Grundläggande krav

  • Company registration in EU required
  • Proven track record in similar projects
  • Financial stability documentation

Dokument

1 dokument tillgängliga med AI-sammanfattningar

Contract Notice PDFPDF
6894615_contract_notice.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

Förhandsgranskning av dokument

Registrera dig för att se dokumentöversikter och analyser

Kvalitetspoäng

Omfattande kvalitetsanalys av denna upphandling som bedömer juridisk efterlevnad, tydlighet, fullständighet, rättvisa, praktisk genomförbarhet, datakonsistens och hållbarhet på en skala från 0-100 med detaljerad uppdelning och rekommendationer.

Logga in

Lägg till i pipeline