Brug for hjælp fra en udbudsekspert? Se vores udbudsforberedelsestjeneste
Udbud

CON1788 Udbudsanmodning om levering, levering, installation og idriftsættelse af en højopløselig forskningsgrad røntgenfluorescens (XRF) kernescanner til University of Galway.

Lukket

Fristen for indsendelse er overskredet

Fristen for indsendelse af dette udbud er overskredet, og der modtages ikke længere ansøgninger. Oplysningerne nedenfor er gemt til referenceformål.

Gennemse aktive udbud
Frist
Udløbet
23. juli 2026
Kontrakt detaljer
Kategori
Andet
Reference
GALW/CON1788/2025
Værdi
€700,000
Lokation
IE, Ireland
Udgivet
26. august 2026
CPV-kode
Projekttidslinje

Udbud offentliggjort

24. juni 2026

Frist for spørgsmål

16. juli 2026

Frist for tilbud

23. juli 2026

Budget
€700,000
Varighed
120 måneder
Lokation
IE
Type
Andet

Original udbudsbeskrivelse

University of Galway invites tenders for the Supply, Delivery, Installation and Commissioning of a High-Resolution Research grade X-ray Fluorescence (XRF) Core Scanner The Discipline of Geography, within the School of Geography, Archaeology and Irish Studies at the University of Galway is actively engaged in research relating to sedimentary archives, including lake, marine, and peat cores, which are critical for reconstructing past environmental and climatic conditions. These research activities

Risikoanalyse

Risikoanalyse er endnu ikke tilgængelig for dette lands udbud. I øjeblikket understøttet: Estland, Letland, Litauen, Polen, Frankrig, Storbritannien, Danmark, Holland, Norge og Finland.

Vinderstrategi

Få en AI-drevet vinderstrategi skræddersyet til dette udbud. Inkluderer sandsynlighedsscore for at vinde, vigtige muligheder og udfordringer, anbefalede fokusområder for tilbuddet, indsigt i konkurrencepositionering og handlingsrettede anbefalinger for at maksimere dine chancer.

Log ind

Konkurrenter

Opgrader for at se, hvilke virksomheder der sandsynligvis vil afgive tilbud på dette udbud, baseret på historiske indkøbsdata.

Log ind

Krav og kvalifikationer

AI udtrækker og organiserer alle krav fra udbudsdokumenter — obligatoriske kvalifikationer, tekniske specifikationer, finansielle betingelser og indsendelsesregler — tydeligt kategoriseret, så du ved præcis, hvad der kræves for at byde.

Log ind

Grundlæggende krav

  • Company registration in EU required
  • Proven track record in similar projects
  • Financial stability documentation

Dokumenter

5 dokumenter tilgængelige med AI-resuméer

Contract Notice PDFPDF
8464860_contract_notice.pdf

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
Appendix 3 Terms and Conditions of Contract.pdfPDF
Appendix 3 Terms and Conditions of Contract.p...

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
CON1788 Appendix1 TRD - XRF Core Scanner - Final.docxDOC
CON1788 Appendix1 TRD - XRF Core Scanner - Fi...

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
CON1788 Appendix 2 Pricing Schedule - XRF Core Scanner V2 Final.xlsxXLS
CON1788 Appendix 2 Pricing Schedule - XRF Cor...

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
CON1788 RFT XRF Core Scanner - Final.pdfPDF
CON1788 RFT XRF Core Scanner - Final.pdf

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis

Forhåndsvisning af Dokumenter

Tilmeld dig for at se dokumentresuméer og analyser

Kvalitetsscore

Omfattende kvalitetsanalyse af dette udbud, der scorer juridisk overholdelse, klarhed, fuldstændighed, retfærdighed, praktisk anvendelighed, datakonsistens og bæredygtighed på en skala fra 0-100 med detaljeret opdeling og anbefalinger.

Log ind

Tilføj til pipeline