Behöver du hjälp av en upphandlingsexpert? Se vår tjänst för anbudsförberedelse
Upphandlingar

Dublin City Council Enparti Ramavtal för Leverans och Leverans av Enskilda Kontorsstolar för Distansarbete för Dublin City Council

Stängd

Sista anbudsdag har passerat

Sista anbudsdag för denna upphandling har passerat och inga fler ansökningar accepteras. Informationen nedan sparas för referensändamål.

Bläddra bland aktiva upphandlingar
Sista anbudsdag
Utgånget
21 augusti 2026
Avtalsdetaljer
Kategori
Annan
Referens
8443521
Värde
€210,000
Plats
IE061, Ireland
Publicerad
26 augusti 2026
Organisation
CPV-kod
Tidsplan för projektet

Upphandling publicerad

2 juli 2026

Sista dag för frågor

14 augusti 2026

Sista anbudsdag

21 augusti 2026

Budget
€210,000
Varaktighet
48 månader
Plats
IE061
Typ
Annan

Ursprunglig beskrivning av upphandling

There will be an initial call-off contract awarded for the supply, assembly and delivery of single office chairs, as specified below, for a period of 12 months to Dublin City Council employee premises. The office chairs to be supplied must comply with EN 1335 standard for office chairs or equivalent. All chairs must be assembled by the successful supplier prior to their delivery to employees’ premises. The successful tenderer will be required to keep a minimum number of chairs in stock at all ti

Riskanalys

Riskanalys är ännu inte tillgänglig för detta lands upphandlingar. För närvarande stöds: Estland, Lettland, Litauen, Polen, Frankrike, Storbritannien, Danmark, Nederländerna, Norge och Finland.

Vinnande strategi

Få en AI-driven vinnande strategi anpassad för denna upphandling. Inkluderar poäng för vinstsannolikhet, viktiga möjligheter och utmaningar, rekommenderade fokusområden för anbudet, insikter om konkurrenspositionering och handlingsbara rekommendationer för att maximera dina chanser.

Logga in

Konkurrenter

Uppgradera för att se vilka företag som sannolikt kommer att lämna anbud på denna upphandling, baserat på historisk upphandlingsdata.

Logga in

Krav och kvalifikationer

AI extraherar och organiserar alla krav från upphandlingsdokumenten — obligatoriska kvalifikationer, tekniska specifikationer, finansiella villkor och inlämningsregler — tydligt kategoriserade så att du vet exakt vad som krävs för att lämna anbud.

Logga in

Grundläggande krav

  • Company registration in EU required
  • Proven track record in similar projects
  • Financial stability documentation

Dokument

7 dokument tillgängliga med AI-sammanfattningar

Contract Notice PDFPDF
8443521_contract_notice.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

8. Additional Information for eTenders Notice.pdfPDF
8. Additional Information for eTenders Notice...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

Draft Single Party Framework Terms and Conditions.pdfPDF
Draft Single Party Framework Terms and Condit...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

General Terms and Conditions for Supplies 2017.pdfPDF
General Terms and Conditions for Supplies 201...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

RFT Office Chairs DCC Final.pdfPDF
RFT Office Chairs DCC Final.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

SPFWA_TandC_DRAFT_2023-02-02.pdfPDF
SPFWA_TandC_DRAFT_2023-02-02.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

TRD_Office Chairs_DCC Final.docxDOC
TRD_Office Chairs_DCC Final.docx

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

Förhandsgranskning av dokument

Registrera dig för att se dokumentöversikter och analyser

Kvalitetspoäng

Omfattande kvalitetsanalys av denna upphandling som bedömer juridisk efterlevnad, tydlighet, fullständighet, rättvisa, praktisk genomförbarhet, datakonsistens och hållbarhet på en skala från 0-100 med detaljerad uppdelning och rekommendationer.

Logga in

Lägg till i pipeline