Behöver du hjälp av en upphandlingsexpert? Se vår tjänst för anbudsförberedelse
Upphandlingar

SÚKL ZMR13/2026 - Inköp av tillbehör till FTIR-spektrometer iS10 och Raman-mikroskop DXR – spektrumbibliotek

Stängd

Sista anbudsdag har passerat

Sista anbudsdag för denna upphandling har passerat och inga fler ansökningar accepteras. Informationen nedan sparas för referensändamål.

Bläddra bland aktiva upphandlingar
Sista anbudsdag
Utgånget
14 augusti 2026
Avtalsdetaljer
Kategori
Annan
Referens
N006/26/V00021263
Värde
€375,000
Plats
CZ010, Czechia
Publicerad
25 augusti 2026
CPV-kod
Tidsplan för projektet

Upphandling publicerad

7 juli 2026

Sista dag för frågor

7 augusti 2026

Sista anbudsdag

14 augusti 2026

Budget
€375,000
Varaktighet
Ej angivet
Plats
CZ010
Typ
Annan

Ursprunglig beskrivning av upphandling

Předmětem veřejné zakázky je dodávka v ZD specifikovaných knihoven (databází) spekter obsahující látky vyskytující se v léčivých přípravcích k přístrojům: FTIR spektrometr a Raman mikroskop DXR do sídla zadavatele, včetně vypracování designové dokumentace, instalace, ověření správné funkčnosti, zaškolení, poskytnutí záruky správné funkce knihoven (databází) spekter v délce 24 měsíců, a to od dodavatele autorizovaného výrobcem.

Riskanalys

Riskanalys är ännu inte tillgänglig för detta lands upphandlingar. För närvarande stöds: Estland, Lettland, Litauen, Polen, Frankrike, Storbritannien, Danmark, Nederländerna, Norge och Finland.

Vinnande strategi

Få en AI-driven vinnande strategi anpassad för denna upphandling. Inkluderar poäng för vinstsannolikhet, viktiga möjligheter och utmaningar, rekommenderade fokusområden för anbudet, insikter om konkurrenspositionering och handlingsbara rekommendationer för att maximera dina chanser.

Logga in

Konkurrenter

Uppgradera för att se vilka företag som sannolikt kommer att lämna anbud på denna upphandling, baserat på historisk upphandlingsdata.

Logga in

Krav och kvalifikationer

AI extraherar och organiserar alla krav från upphandlingsdokumenten — obligatoriska kvalifikationer, tekniska specifikationer, finansiella villkor och inlämningsregler — tydligt kategoriserade så att du vet exakt vad som krävs för att lämna anbud.

Logga in

Grundläggande krav

  • Company registration in EU required
  • Proven track record in similar projects
  • Financial stability documentation

Dokument

1 dokument tillgängliga med AI-sammanfattningar

ZMR13_2026 - Výzva k podání nabídek a ZD.zipZIP
ZMR13_2026 - Výzva k podání nabídek a ZD.zip

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

Förhandsgranskning av dokument

Registrera dig för att se dokumentöversikter och analyser

Kvalitetspoäng

Omfattande kvalitetsanalys av denna upphandling som bedömer juridisk efterlevnad, tydlighet, fullständighet, rättvisa, praktisk genomförbarhet, datakonsistens och hållbarhet på en skala från 0-100 med detaljerad uppdelning och rekommendationer.

Logga in

Lägg till i pipeline