Behöver du hjälp av en upphandlingsexpert? Se vår tjänst för anbudsförberedelse
Upphandlingar

Monaghan County Council önskar anbudsförfarande för ingenjörskonsulttjänster (fas 1 till 4) – Monaghan Town Southern Access Road (N54-N2).

Stängd

Sista anbudsdag har passerat

Sista anbudsdag för denna upphandling har passerat och inga fler ansökningar accepteras. Informationen nedan sparas för referensändamål.

Bläddra bland aktiva upphandlingar
Sista anbudsdag
Utgånget
27 juli 2026
Avtalsdetaljer
Kategori
Annan
Referens
Proc 75-2026
Värde
Ej angivet
Plats
IE041, Ireland
Publicerad
25 augusti 2026
CPV-kod
Tidsplan för projektet

Upphandling publicerad

15 juni 2026

Sista dag för frågor

20 juli 2026

Sista anbudsdag

27 juli 2026

Budget
Ej angivet
Varaktighet
36 månader
Plats
IE041
Typ
Annan

Ursprunglig beskrivning av upphandling

The Monaghan Southern Access Road is a 3.6km strategic route between the N54 to the west of Monaghan Town and the N2 to the east and is divided into three phases. Section 1 (380m) commenced at the N54 and was completed in 2004, Section 2 (1.4km) completed detailed design in 2009 and Section 3 (1.8km) is a protected corridor identified within the Monaghan County Development Plan. Monaghan County Council is seeking to appoint suitably qualified and experienced multidisciplinary engineering consult

Riskanalys

Riskanalys är ännu inte tillgänglig för detta lands upphandlingar. För närvarande stöds: Estland, Lettland, Litauen, Polen, Frankrike, Storbritannien, Danmark, Nederländerna, Norge och Finland.

Vinnande strategi

Få en AI-driven vinnande strategi anpassad för denna upphandling. Inkluderar poäng för vinstsannolikhet, viktiga möjligheter och utmaningar, rekommenderade fokusområden för anbudet, insikter om konkurrenspositionering och handlingsbara rekommendationer för att maximera dina chanser.

Logga in

Konkurrenter

Uppgradera för att se vilka företag som sannolikt kommer att lämna anbud på denna upphandling, baserat på historisk upphandlingsdata.

Logga in

Krav och kvalifikationer

AI extraherar och organiserar alla krav från upphandlingsdokumenten — obligatoriska kvalifikationer, tekniska specifikationer, finansiella villkor och inlämningsregler — tydligt kategoriserade så att du vet exakt vad som krävs för att lämna anbud.

Logga in

Grundläggande krav

  • Company registration in EU required
  • Proven track record in similar projects
  • Financial stability documentation

Dokument

5 dokument tillgängliga med AI-sammanfattningar

03 Published Tender (Revised 07.7.26).zipZIP
03 Published Tender (Revised 07.7.26).zip

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

03 Published Tender (Revised 10.07.26).zipZIP
03 Published Tender (Revised 10.07.26).zip

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

03 Published Tender (Revised 21.07.26).zipZIP
03 Published Tender (Revised 21.07.26).zip

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

03 Published Tender (Revised 26.6.26).zipZIP
03 Published Tender (Revised 26.6.26).zip

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

Contract Notice PDFPDF
8383211_contract_notice.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

Förhandsgranskning av dokument

Registrera dig för att se dokumentöversikter och analyser

Kvalitetspoäng

Omfattande kvalitetsanalys av denna upphandling som bedömer juridisk efterlevnad, tydlighet, fullständighet, rättvisa, praktisk genomförbarhet, datakonsistens och hållbarhet på en skala från 0-100 med detaljerad uppdelning och rekommendationer.

Logga in

Lägg till i pipeline