Behöver du hjälp av en upphandlingsexpert? Se vår tjänst för anbudsförberedelse
Upphandlingar

Öppet förfarande för uppgradering av FN SCAR-vapen i tjänst hos polisområdet Bryssel Huvudstad – Ixelles

Stängd

Sista anbudsdag har passerat

Sista anbudsdag för denna upphandling har passerat och inga fler ansökningar accepteras. Informationen nedan sparas för referensändamål.

Bläddra bland aktiva upphandlingar
Sista anbudsdag
Utgånget
27 juli 2026
Avtalsdetaljer
Kategori
Annan
Referens
ZPZ/25/000.340/FIN
Värde
Ej angivet
Plats
BE100, Belgium
Publicerad
26 augusti 2026
CPV-kod
Tidsplan för projektet

Upphandling publicerad

24 juli 2026

Sista dag för frågor

20 juli 2026

Sista anbudsdag

27 juli 2026

Budget
Ej angivet
Varaktighet
6 månader
Plats
BE100
Typ
Annan

Ursprunglig beskrivning av upphandling

This is a public procurement of supplies for the supply, delivery, sampling and training related to certified tactical components and accessories, intended for the upgrade of FN SCAR collective weapons (CQC 5.56, SC .300, SC 5.56 FX versions).

Riskanalys

Riskanalys är ännu inte tillgänglig för detta lands upphandlingar. För närvarande stöds: Estland, Lettland, Litauen, Polen, Frankrike, Storbritannien, Danmark, Nederländerna, Norge och Finland.

Vinnande strategi

Få en AI-driven vinnande strategi anpassad för denna upphandling. Inkluderar poäng för vinstsannolikhet, viktiga möjligheter och utmaningar, rekommenderade fokusområden för anbudet, insikter om konkurrenspositionering och handlingsbara rekommendationer för att maximera dina chanser.

Logga in

Konkurrenter

Uppgradera för att se vilka företag som sannolikt kommer att lämna anbud på denna upphandling, baserat på historisk upphandlingsdata.

Logga in

Krav och kvalifikationer

AI extraherar och organiserar alla krav från upphandlingsdokumenten — obligatoriska kvalifikationer, tekniska specifikationer, finansiella villkor och inlämningsregler — tydligt kategoriserade så att du vet exakt vad som krävs för att lämna anbud.

Logga in

Grundläggande krav

  • Company registration in EU required
  • Proven track record in similar projects
  • Financial stability documentation

Dokument

16 dokument tillgängliga med AI-sammanfattningar

Avis de marché (publicprocurement.be)DOC

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

Armes AOB-BAA -- Annexe B - Spécifications techniques.docxDOC
25 - 340 - FIN - TM Armes AOB-BAA -- Annexe B...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

25 - 340 - FIN - TM Armes AOB-BAA -- Bijlage B - Technische bepalingen.docxDOC
25 - 340 - FIN - TM Armes AOB-BAA -- Bijlage ...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

27-340-FIN - Armes BAA-AOB -- Bestek (FIN).docxDOC
27-340-FIN - Armes BAA-AOB -- Bestek (FIN).do...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

ESPD_request_fr.pdfPDF
27-340-FIN ESPD_request_fr.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

27-340-FIN ESPD_request_nl.pdfPDF
27-340-FIN ESPD_request_nl.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

Armes AOB-BAA -- Annexe A - Quantités (FIN).docxDOC
27 - 340 - FIN - TM Armes AOB-BAA -- Annexe A...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

Armes AOB-BAA -- Annexe E1 - Formulaire d'offre (FIN).docxDOC
27 - 340 - FIN - TM Armes AOB-BAA -- Annexe E...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

Armes AOB-BAA -- Annexe E2 - Inventaire des prix (FIN).docxDOC
27 - 340 - FIN - TM Armes AOB-BAA -- Annexe E...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

27 - 340 - FIN - TM Armes AOB-BAA -- Bijlage A - Hoeveelheden (FIN).docxDOC
27 - 340 - FIN - TM Armes AOB-BAA -- Bijlage ...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

27 - 340 - FIN - TM Armes AOB-BAA -- Bijlage E1 - Offerteformulier (FIN).docxDOC
27 - 340 - FIN - TM Armes AOB-BAA -- Bijlage ...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

27 - 340 - FIN - TM Armes AOB-BAA -- Bijlange E2 Prijzeninventaris (FIN).docxDOC
27 - 340 - FIN - TM Armes AOB-BAA -- Bijlange...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

Armes BAA-AOB -- CSC (FIN).docxDOC
27 - 340 - FIN - TM Armes BAA-AOB -- CSC (FIN...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

Armes AOB-BAA -- Annexe D - Recours à la capacité de tiers.DOCDOC
2795F3~1.DOC

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

27DD7D~1.DOCDOC
27DD7D~1.DOC

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

PV SESSION D'INFO FR-NL UPGRADE FN SCAR.docxDOC
PV SESSION D'INFO FR-NL UPGRADE FN SCAR.docx

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

Förhandsgranskning av dokument

Registrera dig för att se dokumentöversikter och analyser

Kvalitetspoäng

Omfattande kvalitetsanalys av denna upphandling som bedömer juridisk efterlevnad, tydlighet, fullständighet, rättvisa, praktisk genomförbarhet, datakonsistens och hållbarhet på en skala från 0-100 med detaljerad uppdelning och rekommendationer.

Logga in

Lägg till i pipeline