Behöver du hjälp av en upphandlingsexpert? Se vår tjänst för anbudsförberedelse
Upphandlingar

Implementation of approved restoration plans for the demonstration of peatland restoration measures on circa. 63ha of blanket bog habitat at two locations near Ballycroy, Co. Mayo.

Stängd

Sista anbudsdag har passerat

Sista anbudsdag för denna upphandling har passerat och inga fler ansökningar accepteras. Informationen nedan sparas för referensändamål.

Bläddra bland aktiva upphandlingar
Sista anbudsdag
Utgånget
11 december 2025
Avtalsdetaljer
Kategori
Annan
Referens
LRP137_163
Värde
€46,000
Plats
IE, Ireland
Publicerad
26 augusti 2026
CPV-kod
Tidsplan för projektet

Upphandling publicerad

6 november 2025

Sista dag för frågor

4 december 2025

Sista anbudsdag

11 december 2025

Budget
€46,000
Varaktighet
4 månader
Plats
IE
Typ
Annan

Ursprunglig beskrivning av upphandling

Background The successful tenderer will implement two approved restoration plans to demonstrate restoration on approximately 63ha of blanket bog habitat through various peatland restoration measures. The two sites are situated near to Ballycroy, Co Mayo in the Owenduff/ Nephin Complex SAC (000534) and SPA (004098). The site areas are as follows: Site 1. Claggan Mountain boardwalk, Co. Mayo 35ha Site 2. Bunmore, Co. Mayo 28ha Scope This project is being delivered in two phases. Phase 1 involved t
EU-finansierad

Riskanalys

Riskanalys är ännu inte tillgänglig för detta lands upphandlingar. För närvarande stöds: Estland, Lettland, Litauen, Polen, Frankrike, Storbritannien, Danmark, Nederländerna, Norge och Finland.

Vinnande strategi

Få en AI-driven vinnande strategi anpassad för denna upphandling. Inkluderar poäng för vinstsannolikhet, viktiga möjligheter och utmaningar, rekommenderade fokusområden för anbudet, insikter om konkurrenspositionering och handlingsbara rekommendationer för att maximera dina chanser.

Logga in

Konkurrenter

Uppgradera för att se vilka företag som sannolikt kommer att lämna anbud på denna upphandling, baserat på historisk upphandlingsdata.

Logga in

Krav och kvalifikationer

AI extraherar och organiserar alla krav från upphandlingsdokumenten — obligatoriska kvalifikationer, tekniska specifikationer, finansiella villkor och inlämningsregler — tydligt kategoriserade så att du vet exakt vad som krävs för att lämna anbud.

Logga in

Grundläggande krav

  • EU funding compliance required

Dokument

1 dokument tillgängliga med AI-sammanfattningar

Contract Notice PDFPDF
6938969_contract_notice.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

Förhandsgranskning av dokument

Registrera dig för att se dokumentöversikter och analyser

Kvalitetspoäng

Omfattande kvalitetsanalys av denna upphandling som bedömer juridisk efterlevnad, tydlighet, fullständighet, rättvisa, praktisk genomförbarhet, datakonsistens och hållbarhet på en skala från 0-100 med detaljerad uppdelning och rekommendationer.

Logga in

Lägg till i pipeline