Behöver du hjälp av en upphandlingsexpert? Se vår tjänst för anbudsförberedelse
Upphandlingar

Kanalen Gent-Oostende. Blue4Green Brygge. Byte av inlopp och utlopp till Bruges Reien.

Stängd

Sista anbudsdag har passerat

Sista anbudsdag för denna upphandling har passerat och inga fler ansökningar accepteras. Informationen nedan sparas för referensändamål.

Bläddra bland aktiva upphandlingar
Sista anbudsdag
Utgånget
8 juli 2026
Avtalsdetaljer
Kategori
Annan
Referens
ARW-26-001
Värde
Ej angivet
Plats
BE251, Belgium
Publicerad
25 augusti 2026
Organisation
CPV-kod
Tidsplan för projektet

Upphandling publicerad

1 juli 2026

Sista dag för frågor

1 juli 2026

Sista anbudsdag

8 juli 2026

Budget
Ej angivet
Varaktighet
4 månader
Plats
BE251
Typ
Annan

Ursprunglig beskrivning av upphandling

The subject of the contract is the reconstruction and automation of the inlet and outlet of the Bruges Reien. Currently, the inlet and outlet of the Bruges Reien form a weak point in the water management of the Bruges city center. The inlet to the Reien is currently manually regulated with stop logs. The stop logs act as a weir, two stop logs are provided with a support to create a gap. The outlet of the Reien (Leonardus weir) is currently manually regulated with stop logs, which act as

Riskanalys

Riskanalys är ännu inte tillgänglig för detta lands upphandlingar. För närvarande stöds: Estland, Lettland, Litauen, Polen, Frankrike, Storbritannien, Danmark, Nederländerna, Norge och Finland.

Vinnande strategi

Få en AI-driven vinnande strategi anpassad för denna upphandling. Inkluderar poäng för vinstsannolikhet, viktiga möjligheter och utmaningar, rekommenderade fokusområden för anbudet, insikter om konkurrenspositionering och handlingsbara rekommendationer för att maximera dina chanser.

Logga in

Konkurrenter

Uppgradera för att se vilka företag som sannolikt kommer att lämna anbud på denna upphandling, baserat på historisk upphandlingsdata.

Logga in

Krav och kvalifikationer

AI extraherar och organiserar alla krav från upphandlingsdokumenten — obligatoriska kvalifikationer, tekniska specifikationer, finansiella villkor och inlämningsregler — tydligt kategoriserade så att du vet exakt vad som krävs för att lämna anbud.

Logga in

Grundläggande krav

  • Company registration in EU required
  • Proven track record in similar projects
  • Financial stability documentation

Dokument

4 dokument tillgängliga med AI-sammanfattningar

Avis de marché (publicprocurement.be)DOC

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

ARW-26-001 VB 1.zipZIP
ARW-26-001 VB 1.zip

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

ARW-26-001 VB 2.zipZIP
ARW-26-001 VB 2.zip

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

ARW-26-001.zipZIP
ARW-26-001.zip

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

Förhandsgranskning av dokument

Registrera dig för att se dokumentöversikter och analyser

Kvalitetspoäng

Omfattande kvalitetsanalys av denna upphandling som bedömer juridisk efterlevnad, tydlighet, fullständighet, rättvisa, praktisk genomförbarhet, datakonsistens och hållbarhet på en skala från 0-100 med detaljerad uppdelning och rekommendationer.

Logga in

Lägg till i pipeline