Behöver du hjälp av en upphandlingsexpert? Se vår tjänst för anbudsförberedelse
Upphandlingar

Begäran om anbud för att upprätta ett ramavtal med flera leverantörer för tillhandahållande av juridiska tjänster till kommissionen för kommunikationsreglering

Stängd

Sista anbudsdag har passerat

Sista anbudsdag för denna upphandling har passerat och inga fler ansökningar accepteras. Informationen nedan sparas för referensändamål.

Bläddra bland aktiva upphandlingar
Sista anbudsdag
Utgånget
30 juli 2026
Avtalsdetaljer
Kategori
Annan
Referens
T21680 - Framework Agreement for the provision of legal services to the Commission for Communications Regulation
Värde
€15,500,000
Plats
IE, Ireland
Publicerad
26 augusti 2026
CPV-kod
Tidsplan för projektet

Upphandling publicerad

26 juni 2026

Sista dag för frågor

23 juli 2026

Sista anbudsdag

30 juli 2026

Budget
€15,500,000
Varaktighet
48 månader
Plats
IE
Typ
Annan

Ursprunglig beskrivning av upphandling

Request for Tenders to establish a Multi Supplier Framework Agreement for the provision of legal services to the Commission for Communications Regulation. In summary, this Competition is divided into three main Lots (each a “Lot”, together “the Lots”). Lot 3 relates to core services and is accompanied by a number of specialist sub lots which are included to facilitate applications by firms who can demonstrate specific appropriate expertise in the relevant area. Each Lot and where relevant each s

Riskanalys

Riskanalys är ännu inte tillgänglig för detta lands upphandlingar. För närvarande stöds: Estland, Lettland, Litauen, Polen, Frankrike, Storbritannien, Danmark, Nederländerna, Norge och Finland.

Vinnande strategi

Få en AI-driven vinnande strategi anpassad för denna upphandling. Inkluderar poäng för vinstsannolikhet, viktiga möjligheter och utmaningar, rekommenderade fokusområden för anbudet, insikter om konkurrenspositionering och handlingsbara rekommendationer för att maximera dina chanser.

Logga in

Konkurrenter

Uppgradera för att se vilka företag som sannolikt kommer att lämna anbud på denna upphandling, baserat på historisk upphandlingsdata.

Logga in

Krav och kvalifikationer

AI extraherar och organiserar alla krav från upphandlingsdokumenten — obligatoriska kvalifikationer, tekniska specifikationer, finansiella villkor och inlämningsregler — tydligt kategoriserade så att du vet exakt vad som krävs för att lämna anbud.

Logga in

Grundläggande krav

  • Company registration in EU required
  • Proven track record in similar projects
  • Financial stability documentation

Dokument

11 dokument tillgängliga med AI-sammanfattningar

Contract Notice PDFPDF
8495035_contract_notice.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

ESPD for ComReg - Legal Service FW T21680.docxDOC
ESPD for ComReg - Legal Service FW T21680.doc...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

T21680 Appendix 3 - Tenderer's Statement to establish Multi Supplier Framework A...DOC
T21680 Appendix 3 - Tenderer's Statement to e...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

T21680 Appendix 4 - Declaration as to Personal Circumstances of Tenderer - Legal...DOC
T21680 Appendix 4 - Declaration as to Persona...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

T21680 Framework Agreement Multi Supplier - Legal Service.docxDOC
T21680 Framework Agreement Multi Supplier - L...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

T21680 Framework Agreement Multi Supplier - Legal Service.pdfPDF
T21680 Framework Agreement Multi Supplier - L...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

T21680_QandA Response II_22 Jul 2026_Redacted.pdfPDF
T21680_QandA Response II_22 Jul 2026_Redacted...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

T21680_QandA Responses_16 Jul 2026.pdfPDF
T21680_QandA Responses_16 Jul 2026.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

T21680 - QandA Responses FINAL_23 Jul 2026.pdfPDF
T21680 - QandA Responses FINAL_23 Jul 2026.pd...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

T21680 RFT to establish Multi Supplier Framework Agreement - Legal Service.docxDOC
T21680 RFT to establish Multi Supplier Framew...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

T21680 RFT to establish Multi Supplier Framework Agreement - Legal Service.pdfPDF
T21680 RFT to establish Multi Supplier Framew...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

Förhandsgranskning av dokument

Registrera dig för att se dokumentöversikter och analyser

Kvalitetspoäng

Omfattande kvalitetsanalys av denna upphandling som bedömer juridisk efterlevnad, tydlighet, fullständighet, rättvisa, praktisk genomförbarhet, datakonsistens och hållbarhet på en skala från 0-100 med detaljerad uppdelning och rekommendationer.

Logga in

Lägg till i pipeline