Behöver du hjälp av en upphandlingsexpert? Se vår tjänst för anbudsförberedelse
Upphandlingar

CON1787 Leverans, leverans, installation och idrifttagning av prefabricerade modulära mobila forskningsenheter (x2 st.), samt leverans av bärbara växelriktargeneratorer för mobila forskningsenheter.

Stängd

Sista anbudsdag har passerat

Sista anbudsdag för denna upphandling har passerat och inga fler ansökningar accepteras. Informationen nedan sparas för referensändamål.

Bläddra bland aktiva upphandlingar
Sista anbudsdag
Utgånget
9 juli 2026
Avtalsdetaljer
Kategori
Annan
Referens
GALW/CON1787/2025
Värde
€200,000
Plats
IE, Ireland
Publicerad
26 augusti 2026
CPV-kod
Tidsplan för projektet

Upphandling publicerad

9 juni 2026

Sista dag för frågor

2 juli 2026

Sista anbudsdag

9 juli 2026

Budget
€200,000
Varaktighet
48 månader
Plats
IE
Typ
Annan

Ursprunglig beskrivning av upphandling

University of Galway invite tenders for the following requirement, which is divided into two lots. Lot 1: Provision of Prefabricated Modular Design Mobile Research Units(x2Nos). The contracting authority requires these mobile units of transportable metal "container-type" or "portable-cabin" type, ready to use units, similar to temporary structures, that allow researchers to work on-site for extended periods, even in inclement weather. It is intended that one of the mobile portable units will be
EU-finansierad

Riskanalys

Riskanalys är ännu inte tillgänglig för detta lands upphandlingar. För närvarande stöds: Estland, Lettland, Litauen, Polen, Frankrike, Storbritannien, Danmark, Nederländerna, Norge och Finland.

Vinnande strategi

Få en AI-driven vinnande strategi anpassad för denna upphandling. Inkluderar poäng för vinstsannolikhet, viktiga möjligheter och utmaningar, rekommenderade fokusområden för anbudet, insikter om konkurrenspositionering och handlingsbara rekommendationer för att maximera dina chanser.

Logga in

Konkurrenter

Uppgradera för att se vilka företag som sannolikt kommer att lämna anbud på denna upphandling, baserat på historisk upphandlingsdata.

Logga in

Krav och kvalifikationer

AI extraherar och organiserar alla krav från upphandlingsdokumenten — obligatoriska kvalifikationer, tekniska specifikationer, finansiella villkor och inlämningsregler — tydligt kategoriserade så att du vet exakt vad som krävs för att lämna anbud.

Logga in

Grundläggande krav

  • EU funding compliance required

Dokument

6 dokument tillgängliga med AI-sammanfattningar

Contract Notice PDFPDF
8368029_contract_notice.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

Appendix 3 Terms and Conditions of Contract.pdfPDF
Appendix 3 Terms and Conditions of Contract.p...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

CON1787 Appendix1 LOT 1 TRD Open_V1.docxDOC
CON1787 Appendix1 LOT 1 TRD Open_V1.docx

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

CON1787 Appendix1 LOT 2 TRD Open_V1.docxDOC
CON1787 Appendix1 LOT 2 TRD Open_V1.docx

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

CON1787 Appendix 2 - Pricing Schedule - Lot 1 and Lot 2.xlsxXLS
CON1787 Appendix 2 - Pricing Schedule - Lot 1...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

CON1787 RFT FA V3 Final.pdfPDF
CON1787 RFT FA V3 Final.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

Förhandsgranskning av dokument

Registrera dig för att se dokumentöversikter och analyser

Kvalitetspoäng

Omfattande kvalitetsanalys av denna upphandling som bedömer juridisk efterlevnad, tydlighet, fullständighet, rättvisa, praktisk genomförbarhet, datakonsistens och hållbarhet på en skala från 0-100 med detaljerad uppdelning och rekommendationer.

Logga in

Lägg till i pipeline