Behöver du hjälp av en upphandlingsexpert? Se vår tjänst för anbudsförberedelse
Upphandlingar

Leverans, installation, testning, driftsättning, supportunderhåll och relaterade tjänster av audiovisuell utrustning till Dublin City Council för ett projekt för kontrollrum för trafikledning.

Stängd

Sista anbudsdag har passerat

Sista anbudsdag för denna upphandling har passerat och inga fler ansökningar accepteras. Informationen nedan sparas för referensändamål.

Bläddra bland aktiva upphandlingar
Sista anbudsdag
Utgånget
12 augusti 2026
Avtalsdetaljer
Kategori
Annan
Referens
8261485
Värde
€7,000,000
Plats
IE061, Ireland
Publicerad
25 augusti 2026
Organisation
CPV-kod
Tidsplan för projektet

Upphandling publicerad

29 maj 2026

Sista dag för frågor

5 augusti 2026

Sista anbudsdag

12 augusti 2026

Budget
€7,000,000
Varaktighet
120 månader
Plats
IE061
Typ
Annan

Ursprunglig beskrivning av upphandling

This tender competition is to establish a Single Party Framework Agreement the supply, installation and configuration of new Audio Visual technology and furniture, plus the on-going support and maintenance of this new technology. Please note that this project is subject to funding. For further information please refer to documentation available to download from www.etenders.gov.ie Resource ID xxxxxxx – Input when notice created.

Riskanalys

Riskanalys är ännu inte tillgänglig för detta lands upphandlingar. För närvarande stöds: Estland, Lettland, Litauen, Polen, Frankrike, Storbritannien, Danmark, Nederländerna, Norge och Finland.

Vinnande strategi

Få en AI-driven vinnande strategi anpassad för denna upphandling. Inkluderar poäng för vinstsannolikhet, viktiga möjligheter och utmaningar, rekommenderade fokusområden för anbudet, insikter om konkurrenspositionering och handlingsbara rekommendationer för att maximera dina chanser.

Logga in

Konkurrenter

Uppgradera för att se vilka företag som sannolikt kommer att lämna anbud på denna upphandling, baserat på historisk upphandlingsdata.

Logga in

Krav och kvalifikationer

AI extraherar och organiserar alla krav från upphandlingsdokumenten — obligatoriska kvalifikationer, tekniska specifikationer, finansiella villkor och inlämningsregler — tydligt kategoriserade så att du vet exakt vad som krävs för att lämna anbud.

Logga in

Grundläggande krav

  • Company registration in EU required
  • Proven track record in similar projects
  • Financial stability documentation

Dokument

14 dokument tillgängliga med AI-sammanfattningar

Contract Notice PDFPDF
8261485_contract_notice.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

Appendix 2 KM170352 - Scope of Requirements v1.0 Final.pdfPDF
Appendix 2 KM170352 - Scope of Requirements v...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

Appendix 3 KM170352 - Functional Narrative v1.0 Final.pdfPDF
Appendix 3 KM170352 - Functional Narrative v1...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

DCC220005AV PS Equipment and Hardware.pdfPDF
DCC220005AV PS Equipment and Hardware.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

DCC220005AV PS - Final (Ex).xlsxXLS
DCC220005AV PS - Final (Ex).xlsx

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

DCC220005AV PS Labour Costs.pdfPDF
DCC220005AV PS Labour Costs.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

DCC220005AV PS Summary.pdfPDF
DCC220005AV PS Summary.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

DCC220005AV PS Support and Maintenance.pdfPDF
DCC220005AV PS Support and Maintenance.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

DCC220005AV RFT 2.pdfPDF
DCC220005AV RFT 2.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

DCC220005AV RFT Final.pdfPDF
DCC220005AV RFT Final.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

DCC220005AV TRD 3.docxDOC
DCC220005AV TRD 3.docx

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

DCC220005AV TRD 3.pdfPDF
DCC220005AV TRD 3.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

DCC220005AV TRD Final 2.docxDOC
DCC220005AV TRD Final 2.docx

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

DCC220005AV TRD Final 2.pdfPDF
DCC220005AV TRD Final 2.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

Förhandsgranskning av dokument

Registrera dig för att se dokumentöversikter och analyser

Kvalitetspoäng

Omfattande kvalitetsanalys av denna upphandling som bedömer juridisk efterlevnad, tydlighet, fullständighet, rättvisa, praktisk genomförbarhet, datakonsistens och hållbarhet på en skala från 0-100 med detaljerad uppdelning och rekommendationer.

Logga in

Lägg till i pipeline