Behöver du hjälp av en upphandlingsexpert? Se vår tjänst för anbudsförberedelse
Upphandlingar

Anbudsinfordran för tillhandahållande av måltider som är förberedda utanför anläggningen och levererade klara att äta inom ramen för skolmatssystemet till SN Baile an Bhuitléirigh (Butlerstown N.S.)

Stängd

Sista anbudsdag har passerat

Sista anbudsdag för denna upphandling har passerat och inga fler ansökningar accepteras. Informationen nedan sparas för referensändamål.

Bläddra bland aktiva upphandlingar
Sista anbudsdag
Utgånget
28 augusti 2026
Avtalsdetaljer
Kategori
Annan
Referens
SM;14679T;0826
Värde
€428,064
Plats
IE052, Ireland
Publicerad
26 augusti 2026
CPV-kod
Tidsplan för projektet

Upphandling publicerad

6 augusti 2026

Sista dag för frågor

21 augusti 2026

Sista anbudsdag

28 augusti 2026

Budget
€428,064
Varaktighet
36 månader
Plats
IE052
Typ
Annan

Ursprunglig beskrivning av upphandling

The Board of Management of SN Baile an Bhuitléirigh/Butlerstown N.S. is seeking proposals for the provision of Meals pre-prepared Off-Site and Delivered Ready to eat under the School Meals Scheme through the Department of Social Protection (DSP) and is dependent on the level of DSP funding approved for each academic year. The School intends to facilitate the availability of this service each day of the school year for 245 students. The school calendar will be furnished to the Successful Tenderer

Riskanalys

Riskanalys är ännu inte tillgänglig för detta lands upphandlingar. För närvarande stöds: Estland, Lettland, Litauen, Polen, Frankrike, Storbritannien, Danmark, Nederländerna, Norge och Finland.

Vinnande strategi

Få en AI-driven vinnande strategi anpassad för denna upphandling. Inkluderar poäng för vinstsannolikhet, viktiga möjligheter och utmaningar, rekommenderade fokusområden för anbudet, insikter om konkurrenspositionering och handlingsbara rekommendationer för att maximera dina chanser.

Logga in

Konkurrenter

Uppgradera för att se vilka företag som sannolikt kommer att lämna anbud på denna upphandling, baserat på historisk upphandlingsdata.

Logga in

Krav och kvalifikationer

AI extraherar och organiserar alla krav från upphandlingsdokumenten — obligatoriska kvalifikationer, tekniska specifikationer, finansiella villkor och inlämningsregler — tydligt kategoriserade så att du vet exakt vad som krävs för att lämna anbud.

Logga in

Grundläggande krav

  • Company registration in EU required
  • Proven track record in similar projects
  • Financial stability documentation

Dokument

3 dokument tillgängliga med AI-sammanfattningar

Contract Notice PDFPDF
8795135_contract_notice.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

CFT Hot Meals SN Baile an Bhuitléirigh Butlerstown NS 14679T August 5 2026.docxDOC
CFT Hot Meals SN Baile an Bhuitléirigh Butler...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

TRD Hot Meals SN Baile an Bhuitléirigh Butlerstown NS 14679T August 5 2026.docxDOC
TRD Hot Meals SN Baile an Bhuitléirigh Butler...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

Förhandsgranskning av dokument

Registrera dig för att se dokumentöversikter och analyser

Kvalitetspoäng

Omfattande kvalitetsanalys av denna upphandling som bedömer juridisk efterlevnad, tydlighet, fullständighet, rättvisa, praktisk genomförbarhet, datakonsistens och hållbarhet på en skala från 0-100 med detaljerad uppdelning och rekommendationer.

Logga in

Lägg till i pipeline