Behöver du hjälp av en upphandlingsexpert? Se vår tjänst för anbudsförberedelse
Upphandlingar

Arbetsgivarrepresentant, teknisk rådgivning och tilldelade certifieringstjänster för Project Barrow Social Housing Design and Build Contract

Öppen
Sista anbudsdag
9 dagar kvar
10 september 2026
Avtalsdetaljer
Kategori
Annan
Referens
8704926
Värde
€2,500,000
Plats
IE061, Ireland
Publicerad
24 augusti 2026
CPV-kod
Tidsplan för projektet

Upphandling publicerad

24 juli 2026

Sista dag för frågor

3 september 2026

Sista anbudsdag

10 september 2026

Budget
€2,500,000
Varaktighet
37 månader
Plats
IE061
Typ
Annan

Ursprunglig beskrivning av upphandling

The National Treasury Management Agency (describing itself as the National Development Finance Agency) (“NDFA”), as agent for and on behalf Dublin City Council (“DCC”) and Kildare County Council (“KCC”) gives notice of its intention to award a contract(s) for the services to support the construction stage of the Project Barrow Social Housing Design and Build Contract (“Project Barrow”). The services required include Employer’s Representative (ER) and Technical Advisory (TA) services (“ER/TA Serv

Riskanalys

Riskanalys är ännu inte tillgänglig för detta lands upphandlingar. För närvarande stöds: Estland, Lettland, Litauen, Polen, Frankrike, Storbritannien, Danmark, Nederländerna, Norge och Finland.

Vinnande strategi

Få en AI-driven vinnande strategi anpassad för denna upphandling. Inkluderar poäng för vinstsannolikhet, viktiga möjligheter och utmaningar, rekommenderade fokusområden för anbudet, insikter om konkurrenspositionering och handlingsbara rekommendationer för att maximera dina chanser.

Logga in

Konkurrenter

Uppgradera för att se vilka företag som sannolikt kommer att lämna anbud på denna upphandling, baserat på historisk upphandlingsdata.

Logga in

Krav och kvalifikationer

AI extraherar och organiserar alla krav från upphandlingsdokumenten — obligatoriska kvalifikationer, tekniska specifikationer, finansiella villkor och inlämningsregler — tydligt kategoriserade så att du vet exakt vad som krävs för att lämna anbud.

Logga in

Grundläggande krav

  • Company registration in EU required
  • Proven track record in similar projects
  • Financial stability documentation

Dokument

18 dokument tillgängliga med AI-sammanfattningar

1. Project Barrow Services Document Index.pdfPDF
1. Project Barrow Services Document Index.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

2. Project Barrow Services RFT .pdfPDF
2. Project Barrow Services RFT .pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

2. Project Barrow Services RFT Rev. 1.0 Clean.pdfPDF
2. Project Barrow Services RFT Rev. 1.0 Clean...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

2. Project Barrow Services RFT Rev. 1.0 Redline.pdfPDF
2. Project Barrow Services RFT Rev. 1.0 Redli...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

2. Project Barrow Services RFT Rev. 1.0 - Schedules 3, 5 and 6.docxDOC
2. Project Barrow Services RFT Rev. 1.0 - Sch...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

2. Project Barrow Services RFT Rev. 2.0 Clean.pdfPDF
2. Project Barrow Services RFT Rev. 2.0 Clean...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

2. Project Barrow Services RFT Rev. 2.0 Redline.pdfPDF
2. Project Barrow Services RFT Rev. 2.0 Redli...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

2. Project Barrow Services RFT Rev. 2.0 - Schedules 3, 5 and 6.docxDOC
2. Project Barrow Services RFT Rev. 2.0 - Sch...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

3.a. Schedule B Appendix 1 Project Barrow Lot 1 ER and TA Services .pdfPDF
3.a. Schedule B Appendix 1 Project Barrow Lot...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

3.b. Schedule B Appendix 1 Project Barrow Lot 2 AC Services .pdfPDF
3.b. Schedule B Appendix 1 Project Barrow Lot...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

4. Standard CoE for Consultancy Services (Technical) (v.2j 30-09-2024).pdfPDF
4. Standard CoE for Consultancy Services (Tec...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

5.a. Schedule A and B for PB Lot 1 ER TA Services.docxDOC
5.a. Schedule A and B for PB Lot 1 ER TA Serv...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

5.a. Schedule A and B for PB Lot 1 ER TA Services.pdfPDF
5.a. Schedule A and B for PB Lot 1 ER TA Serv...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

5.b. Schedule A and B for PB Lot 2 AC Services.pdfPDF
5.b. Schedule A and B for PB Lot 2 AC Service...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

6.a. Schedule C for PB Lot 1 ER TA Services.pdfPDF
6.a. Schedule C for PB Lot 1 ER TA Services.p...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

6.b. Schedule C for PB Lot 2 AC Services.pdfPDF
6.b. Schedule C for PB Lot 2 AC Services.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

7. PB Market Engagement Presentation.pdfPDF
7. PB Market Engagement Presentation.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

Contract Notice PDFPDF
8704926_contract_notice.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

Förhandsgranskning av dokument

Registrera dig för att se dokumentöversikter och analyser

Kvalitetspoäng

Omfattande kvalitetsanalys av denna upphandling som bedömer juridisk efterlevnad, tydlighet, fullständighet, rättvisa, praktisk genomförbarhet, datakonsistens och hållbarhet på en skala från 0-100 med detaljerad uppdelning och rekommendationer.

Logga in

Lägg till i pipeline