Behöver du hjälp av en upphandlingsexpert? Se vår tjänst för anbudsförberedelse
Upphandlingar

Öppen procedur för ett avtal om studietjänster – Global studiemission (i fasta och villkorliga trancher) avseende modernisering av läsesalen och anläggning av förbindelsen Rue de Ruysbroek / Mont des Arts för Belgiens Kungliga Bibliotek (KBR) OBLIGATORISKT INFORMATIONSTILLFÄLLE

Öppen
Sista anbudsdag
5 dagar kvar
7 september 2026
Avtalsdetaljer
Kategori
Annan
Referens
KBR-SDL-LZ-2025-01
Värde
Ej angivet
Plats
BE100, Belgium
Publicerad
26 augusti 2026
CPV-kod
Tidsplan för projektet

Upphandling publicerad

19 augusti 2026

Sista dag för frågor

31 augusti 2026

Sista anbudsdag

7 september 2026

Budget
Ej angivet
Varaktighet
4 månader
Plats
BE100
Typ
Annan

Ursprunglig beskrivning av upphandling

Procédure ouverte pour un marché de services d’études – Mission d’étude globale (en tranches ferme et conditionnelles) relative à la modernisation de la salle de lecture et à la réalisation de la liaison rue de Ruysbroek / Mont des Arts pour le compte de la Bibliothèque royale de Belgique (KBR) SESSION D’INFORMATION OBLIGATOIRE

Riskanalys

Riskanalys är ännu inte tillgänglig för detta lands upphandlingar. För närvarande stöds: Estland, Lettland, Litauen, Polen, Frankrike, Storbritannien, Danmark, Nederländerna, Norge och Finland.

Vinnande strategi

Få en AI-driven vinnande strategi anpassad för denna upphandling. Inkluderar poäng för vinstsannolikhet, viktiga möjligheter och utmaningar, rekommenderade fokusområden för anbudet, insikter om konkurrenspositionering och handlingsbara rekommendationer för att maximera dina chanser.

Logga in

Konkurrenter

Uppgradera för att se vilka företag som sannolikt kommer att lämna anbud på denna upphandling, baserat på historisk upphandlingsdata.

Logga in

Krav och kvalifikationer

AI extraherar och organiserar alla krav från upphandlingsdokumenten — obligatoriska kvalifikationer, tekniska specifikationer, finansiella villkor och inlämningsregler — tydligt kategoriserade så att du vet exakt vad som krävs för att lämna anbud.

Logga in

Grundläggande krav

  • Company registration in EU required
  • Proven track record in similar projects
  • Financial stability documentation

Dokument

41 dokument tillgängliga med AI-sammanfattningar

Avis de marché (publicprocurement.be)DOC

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

20260707_presentatie infosessie leeszaal.pdfPDF
20260707_presentatie infosessie leeszaal.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

230222_EU2207_KBR_Patio_Boekwerk_Final_FR_PRINT.pdfPDF
230222_EU2207_KBR_Patio_Boekwerk_Final_FR_PRI...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

230222_EU2207_KBR_Patio_Boekwerk_Final_NL_PRINT.pdfPDF
230222_EU2207_KBR_Patio_Boekwerk_Final_NL_PRI...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

Arrêté_050_002.pdfPDF
Arrêté_050_002.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

ESPD_request_fr.pdfPDF
ESPD_request_fr.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

ESPD_request_nl.pdfPDF
ESPD_request_nl.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

KBR-SDL-LZ-2025-01_BIDFORM_FR.docxDOC
KBR-SDL-LZ-2025-01_BIDFORM_FR.docx

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

KBR-SDL-LZ-2025-01_BIDFORM_NL.docxDOC
KBR-SDL-LZ-2025-01_BIDFORM_NL.docx

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

KBR-SDL-LZ-2025-01_PV_infosessieFR.pdfPDF
KBR-SDL-LZ-2025-01_PV_infosessieFR.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

KBR-SDL-LZ-2025-01_PV_infosessie_NL.pdfPDF
KBR-SDL-LZ-2025-01_PV_infosessie_NL.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

KBR-SDL-LZ-2025-01_SPECS_FR_vdef.pdfPDF
KBR-SDL-LZ-2025-01_SPECS_FR_vdef.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

KBR-SDL-LZ-2025-01_SPECS_NL_vdef.pdfPDF
KBR-SDL-LZ-2025-01_SPECS_NL_vdef.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

PATIO-2022-01_SPECS_FR.pdfPDF
PATIO-2022-01_SPECS_FR.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

PATIO-2022-01_SPECS_NL.pdfPDF
PATIO-2022-01_SPECS_NL.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

Regl_securite_tiers_KBR.pdfPDF
Regl_securite_tiers_KBR.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

Regl_veiligheid_derden_KBR.pdfPDF
Regl_veiligheid_derden_KBR.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

SLZ2022_Annexe 2 KBR-chartegraphique.pdfPDF
SLZ2022_Annexe 2 KBR-chartegraphique.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

SLZ2022_Annexe 3.1 Persona -Claire FR.pdfPDF
SLZ2022_Annexe 3.1 Persona -Claire FR.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

SLZ2022_Annexe 3.2 Persona -Rachel FR.pdfPDF
SLZ2022_Annexe 3.2 Persona -Rachel FR.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

SLZ2022_Annexe 3.3 Persona -Sébastien FR.pdfPDF
SLZ2022_Annexe 3.3 Persona -Sébastien FR.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

SLZ2022_Annexe 4 note de synthese KBR.pdfPDF
SLZ2022_Annexe 4 note de synthese KBR.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

SLZ2022_Annexe 6 Fiche technique oeuvres a exposer.pdfPDF
SLZ2022_Annexe 6 Fiche technique oeuvres a ex...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

SLZ2022_Annexe 7 inventaire d'amiante.pdfPDF
SLZ2022_Annexe 7 inventaire d'amiante.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

SLZ2022_Bijlage 2 KBR-huisstijlhandboek.pdfPDF
SLZ2022_Bijlage 2 KBR-huisstijlhandboek.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

SLZ2022_Bijlage 3.1 Persona -Claire NL.pdfPDF
SLZ2022_Bijlage 3.1 Persona -Claire NL.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

SLZ2022_Bijlage 3.2 Persona -Rachel NL.pdfPDF
SLZ2022_Bijlage 3.2 Persona -Rachel NL.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

SLZ2022_Bijlage 3.3 Persona -Sébastien NL.pdfPDF
SLZ2022_Bijlage 3.3 Persona -Sébastien NL.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

SLZ2022_Bijlage 4 overzichtsnota KBR.pdfPDF
SLZ2022_Bijlage 4 overzichtsnota KBR.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

SLZ2022_Bijlage 5.1 étage +2.pdfPDF
SLZ2022_Bijlage 5.1 étage +2.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

SLZ2022_Bijlage 5.2 étage +1.pdfPDF
SLZ2022_Bijlage 5.2 étage +1.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

SLZ2022_Bijlage 5.3 étage 0.pdfPDF
SLZ2022_Bijlage 5.3 étage 0.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

SLZ2022_Bijlage 5.4 étage -2.pdfPDF
SLZ2022_Bijlage 5.4 étage -2.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

SLZ2022_Bijlage 6 Technische fiche tentoon te stellen werken.pdfPDF
SLZ2022_Bijlage 6 Technische fiche tentoon te...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

SLZ2022_Bijlage 7 Asbestinventaris.pdfPDF
SLZ2022_Bijlage 7 Asbestinventaris.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

SLZ2022_EU2205_KBR_Boekwerk FR_20230123.pdfPDF
SLZ2022_EU2205_KBR_Boekwerk FR_20230123.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

SLZ2022_EU2205_KBR_Boekwerk_NL_20230123.pdfPDF
SLZ2022_EU2205_KBR_Boekwerk_NL_20230123.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

SLZ2022_KBR-SDL-LZ-2022-01_PV_infosessieFR.pdfPDF
SLZ2022_KBR-SDL-LZ-2022-01_PV_infosessieFR.pd...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

SLZ2022_KBR-SDL-LZ-2022-01_PV_infosessieNL.pdfPDF
SLZ2022_KBR-SDL-LZ-2022-01_PV_infosessieNL.pd...

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

SLZ2022_KBR_SDL_LZ_2022_1_cahier-des-charges.pdfPDF
SLZ2022_KBR_SDL_LZ_2022_1_cahier-des-charges....

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

SLZ2022_KBR_SDL_LZ_2022_1_lastenboek.pdfPDF
SLZ2022_KBR_SDL_LZ_2022_1_lastenboek.pdf

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

Förhandsgranskning av dokument

Registrera dig för att se dokumentöversikter och analyser

Kvalitetspoäng

Omfattande kvalitetsanalys av denna upphandling som bedömer juridisk efterlevnad, tydlighet, fullständighet, rättvisa, praktisk genomförbarhet, datakonsistens och hållbarhet på en skala från 0-100 med detaljerad uppdelning och rekommendationer.

Logga in

Lägg till i pipeline