Behöver du hjälp av en upphandlingsexpert? Se vår tjänst för anbudsförberedelse
Upphandlingar

Inrättande av ett dynamiskt inköpssystem för köp av tjänster för löne- och arbetsavgiftsberäkning inom Europeiska ekonomiska samarbetsområdet (exklusive Estland), Storbritannien och Schweiz

Stängd

Sista anbudsdag har passerat

Sista anbudsdag för denna upphandling har passerat och inga fler ansökningar accepteras. Informationen nedan sparas för referensändamål.

Bläddra bland aktiva upphandlingar
Sista anbudsdag
Utgånget
31 juli 2026
Avtalsdetaljer
Kategori
Tjänster
Referens
311406
Värde
€600,000
Plats
Euroopa Majanduspiirkonnas, Ühendkuningriigis ja Šveitsis, Estland
Publicerad
1 juli 2026
Organisation
CPV-kod
Tidsplan för projektet

Upphandling publicerad

1 juli 2026

Sista dag för frågor

24 juli 2026

Sista anbudsdag

31 juli 2026

Anbudsöppning

31 juli 2026

VinstsannolikhetPRO
🔒
Uppgradera till Professional
Se din uppskattade vinstsannolikhet baserat på historisk data.
Uppgradera till Professional →
KöparinsikterPRO
🔒
Lås upp köparinsikter
Se utgiftsmönster, föredragna procedurer och mer.
Uppgradera till Professional →
SektorinsikterPRO
🔒
Lås upp sektorinsikter
Se genomsnittliga vinnande priser, konkurrensnivåer och marknadstrender.
Uppgradera till Professional →
Budget
€600,000
Varaktighet
36 månader
Plats
Euroopa Majanduspiirkonnas, Ühendkuningriigis ja Šveitsis
Typ
Tjänster
Marknadsjämförelse
Genomsnittligt vinnande pris
€100,264
Genomsnittligt antal anbud
2.6
Konkurrens
Låg
Vinnande små och medelstora företag
87%
624 analyserade upphandlingar

Ursprunglig beskrivning av upphandling

Dünaamilise hankesüsteemi esemeks on Euroopa Majanduspiirkonnas (v.a Eestis), Ühendkuningriigis ja Šveitsis tööandja kohustuste täitmiseks vajalike registreeringute ja toimingute korraldamise, töötasu- ja maksuarvestuse ning maksu- ja juriidilise konsultatsiooni teenuste tellimine (edaspidi nimetatud ka teenus). DHS ese on mitteammendavalt kirjeldatud tehnilises kirjelduses. Täpne hankelepingu ese ning hankija vajadused määratletakse igakordselt DHS-i alusel korraldatud hanke alusdokumentides.
Elektronisk inlämning

Kör riskanalys

Identifiera potentiella risker, inkonsekvenser och varningsflaggor i alla upphandlingsdokument. Få en detaljerad riskrapport med allvarlighetsgrader och rekommendationer för åtgärder.

Logga in

Vinnande strategi

Få en AI-driven vinnande strategi anpassad för denna upphandling. Inkluderar poäng för vinstsannolikhet, viktiga möjligheter och utmaningar, rekommenderade fokusområden för anbudet, insikter om konkurrenspositionering och handlingsbara rekommendationer för att maximera dina chanser.

Logga in

Konkurrenter

Uppgradera för att se vilka företag som sannolikt kommer att lämna anbud på denna upphandling, baserat på historisk upphandlingsdata.

Logga in

Krav och kvalifikationer

AI extraherar och organiserar alla krav från upphandlingsdokumenten — obligatoriska kvalifikationer, tekniska specifikationer, finansiella villkor och inlämningsregler — tydligt kategoriserade så att du vet exakt vad som krävs för att lämna anbud.

Logga in

Grundläggande krav

  • Specific performance conditions apply

Dokument

14 dokument tillgängliga med AI-sammanfattningar

Hindamiskriteeriumid ja hinnatavad näitajadPDF
311406_hindamiskriteeriumid.pdf -- 7.1 KB

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

Hankepass täiendatavate selgitustegaPDF
311406_hankepass_taiendavate_selgitustega.pdf -- 73.7 KB

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

Annex 1 Technical descriptionPDF
Annex 1 Technical description.pdf -- 177.3 KB

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

Annex 2 Evaluation Criteria and IndicatorsPDF
Annex 2 Evaluation Criteria and Indicators.pd... -- 176.4 KB

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

Annex 3 General Terms of the Procurement ContractPDF
Annex 3 General Terms of the Procurement Cont... -- 257.5 KB

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

Annex 4 Power of AttorneyDOC
Annex 4 Power of Attorney.docx -- 31.1 KB

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

Annex 5 Power of attorney for Joint Applicants and TenderersDOC
Annex 5 Power of attorney for Joint Applicant... -- 31.8 KB

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

Hankedokument (139)PDF
Hankedokument (139).pdf -- 186.7 KB

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

Lisa 1 Tehniline kirjeldusPDF
Lisa 1 Tehniline kirjeldus.pdf -- 161.2 KB

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

Lisa 2 Hindamiskriteeriumid ja hinnatavad näitajadPDF
Lisa 2 Hindamiskriteeriumid ja hinnatavad näi... -- 144.6 KB

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

Lisa 3 Hankelepingu üldtingimusedPDF
Lisa 3 Hankelepingu üldtingimused.pdf -- 233.5 KB

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

Lisa 4 Esindaja volitus (vorm)DOC
Lisa 4 Esindaja volitus (vorm).docx -- 28.7 KB

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

Lisa 5 Ühistaotlejate ja -pakkujate volitus (vorm)DOC
Lisa 5 Ühistaotlejate ja -pakkujate volitus (... -- 29.2 KB

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

Tender Document (139)PDF
Tender Document (139).pdf -- 256.7 KB

Ingen sammanfattning tillgänglig för detta dokument.

Förhandsgranskning av dokument

Registrera dig för att se dokumentöversikter och analyser

Kvalitetspoäng

Omfattande kvalitetsanalys av denna upphandling som bedömer juridisk efterlevnad, tydlighet, fullständighet, rättvisa, praktisk genomförbarhet, datakonsistens och hållbarhet på en skala från 0-100 med detaljerad uppdelning och rekommendationer.

Logga in

Lägg till i pipeline