Brug for hjælp fra en udbudsekspert? Se vores udbudsforberedelsestjeneste
Udbud

MI-CFT26-026 Levering af en gennemgang af Marine Institute som en forskningsudførende organisation

Lukket

Fristen for indsendelse er overskredet

Fristen for indsendelse af dette udbud er overskredet, og der modtages ikke længere ansøgninger. Oplysningerne nedenfor er gemt til referenceformål.

Gennemse aktive udbud
Frist
Udløbet
4. august 2026
Kontrakt detaljer
Kategori
Andet
Reference
MI-CFT26-026
Værdi
€50,000
Lokation
IE, Ireland
Udgivet
25. august 2026
Organisation
CPV-kode
Projekttidslinje

Udbud offentliggjort

13. juli 2026

Frist for spørgsmål

28. juli 2026

Frist for tilbud

4. august 2026

Budget
€50,000
Varighed
13 måneder
Lokation
IE
Type
Andet

Original udbudsbeskrivelse

The Marine Institute invites tenders to this request for tenders from economic operators for the provision a consultation service to carry out a Review of Marine Institute as a Research Performing Organisation. The successful tenderer will provide the following services: Conduct an environmental scan of the broader national and international marine research landscape to identify key trends, challenges, and opportunities that can inform future Marine Institute strategy, alongside evaluating curre

Risikoanalyse

Risikoanalyse er endnu ikke tilgængelig for dette lands udbud. I øjeblikket understøttet: Estland, Letland, Litauen, Polen, Frankrig, Storbritannien, Danmark, Holland, Norge og Finland.

Vinderstrategi

Få en AI-drevet vinderstrategi skræddersyet til dette udbud. Inkluderer sandsynlighedsscore for at vinde, vigtige muligheder og udfordringer, anbefalede fokusområder for tilbuddet, indsigt i konkurrencepositionering og handlingsrettede anbefalinger for at maksimere dine chancer.

Log ind

Konkurrenter

Opgrader for at se, hvilke virksomheder der sandsynligvis vil afgive tilbud på dette udbud, baseret på historiske indkøbsdata.

Log ind

Krav og kvalifikationer

AI udtrækker og organiserer alle krav fra udbudsdokumenter — obligatoriske kvalifikationer, tekniske specifikationer, finansielle betingelser og indsendelsesregler — tydeligt kategoriseret, så du ved præcis, hvad der kræves for at byde.

Log ind

Grundlæggende krav

  • Company registration in EU required
  • Proven track record in similar projects
  • Financial stability documentation

Dokumenter

4 dokumenter tilgængelige med AI-resuméer

Contract Notice PDFPDF
8629948_contract_notice.pdf

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
Appendix 4 - Draft Services Contract.docxDOC
Appendix 4 - Draft Services Contract.docx

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
Appendix 5 - Draft Service Confidentiality Agreement.docxDOC
Appendix 5 - Draft Service Confidentiality Ag...

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
MI-CFT26-026 - Review of Marine Institute as a Research Performing Organisation....DOC
MI-CFT26-026 - Review of Marine Institute as ...

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis

Forhåndsvisning af Dokumenter

Tilmeld dig for at se dokumentresuméer og analyser

Kvalitetsscore

Omfattende kvalitetsanalyse af dette udbud, der scorer juridisk overholdelse, klarhed, fuldstændighed, retfærdighed, praktisk anvendelighed, datakonsistens og bæredygtighed på en skala fra 0-100 med detaljeret opdeling og anbefalinger.

Log ind

Tilføj til pipeline