Brug for hjælp fra en udbudsekspert? Se vores udbudsforberedelsestjeneste
Udbud

DLR Co Co – Kontraktstilbud på levering af inspektioner af lejede ejendomme for at sikre overholdelse af Housing Standards Regulations 2019 for Dún Laoghaire-Rathdown County Council.

Lukket

Fristen for indsendelse er overskredet

Fristen for indsendelse af dette udbud er overskredet, og der modtages ikke længere ansøgninger. Oplysningerne nedenfor er gemt til referenceformål.

Gennemse aktive udbud
Frist
Udløbet
14. august 2026
Kontrakt detaljer
Kategori
Andet
Reference
DLR/2026/117
Værdi
Ikke oplyst
Lokation
IE061, Ireland
Udgivet
25. august 2026
CPV-kode
Projekttidslinje

Udbud offentliggjort

13. juli 2026

Frist for spørgsmål

7. august 2026

Frist for tilbud

14. august 2026

Budget
Ikke oplyst
Varighed
48 måneder
Lokation
IE061
Type
Andet

Original udbudsbeskrivelse

Contract Tenders for the provision of Inspections of rented properties to ensure compliance with the Housing Standards Regulations 2019 for Dún Laoghaire-Rathdown County Council. Two year contract to carry out 4000 1st inspections and 2000 second inspections per annum, with the possibility to extend for a period or periods of up to 12 months with a maximum of two such extension or extensions.

Risikoanalyse

Risikoanalyse er endnu ikke tilgængelig for dette lands udbud. I øjeblikket understøttet: Estland, Letland, Litauen, Polen, Frankrig, Storbritannien, Danmark, Holland, Norge og Finland.

Vinderstrategi

Få en AI-drevet vinderstrategi skræddersyet til dette udbud. Inkluderer sandsynlighedsscore for at vinde, vigtige muligheder og udfordringer, anbefalede fokusområder for tilbuddet, indsigt i konkurrencepositionering og handlingsrettede anbefalinger for at maksimere dine chancer.

Log ind

Konkurrenter

Opgrader for at se, hvilke virksomheder der sandsynligvis vil afgive tilbud på dette udbud, baseret på historiske indkøbsdata.

Log ind

Krav og kvalifikationer

AI udtrækker og organiserer alle krav fra udbudsdokumenter — obligatoriske kvalifikationer, tekniske specifikationer, finansielle betingelser og indsendelsesregler — tydeligt kategoriseret, så du ved præcis, hvad der kræves for at byde.

Log ind

Grundlæggende krav

  • Company registration in EU required
  • Proven track record in similar projects
  • Financial stability documentation

Dokumenter

4 dokumenter tilgængelige med AI-resuméer

Contract Notice PDFPDF
8602864_contract_notice.pdf

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
Clarification on Request for Tenders Resource ID 8602864.pdfPDF
Clarification on Request for Tenders Resource...

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
DLR RFT v6.7final 2026_.pdfPDF
DLR RFT v6.7final 2026_.pdf

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
DLR TRD v6.7final.docxDOC
DLR TRD v6.7final.docx

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis

Forhåndsvisning af Dokumenter

Tilmeld dig for at se dokumentresuméer og analyser

Kvalitetsscore

Omfattende kvalitetsanalyse af dette udbud, der scorer juridisk overholdelse, klarhed, fuldstændighed, retfærdighed, praktisk anvendelighed, datakonsistens og bæredygtighed på en skala fra 0-100 med detaljeret opdeling og anbefalinger.

Log ind

Tilføj til pipeline