Brug for hjælp fra en udbudsekspert? Se vores udbudsforberedelsestjeneste
Udbud

Arbejdsudbud vedrørende udvidelse og udvikling af de kommunale skoler « LA ROSE DES VENTS » og « WINDROOS », herunder oprettelse af indgange, en gårdhave og en fritidspavillon, beliggende Rue de Courtrai 34-36 og 50, inden for rammerne af skolekontrakten

Åben
Frist
11 dage tilbage
14. september 2026
Kontrakt detaljer
Kategori
Andet
Reference
DIDU-COU0034_001-CDC26.007
Værdi
Ikke oplyst
Lokation
BE100, Belgium
Udgivet
26. august 2026
Organisation
CPV-kode
Projekttidslinje

Udbud offentliggjort

1. september 2026

Frist for spørgsmål

7. september 2026

Frist for tilbud

14. september 2026

Budget
Ikke oplyst
Varighed
6 måneder
Lokation
BE100
Type
Andet

Original udbudsbeskrivelse

Le présent marché porte sur l’aménagement et l’extension des infrastructures des écoles communales « La Rose des Vents » et « Windroos » à Molenbeek-Saint-Jean. Il comprend la création d’une nouvelle entrée au n°50 ainsi que l’aménagement d’une nouvelle cour de récréation sur le terrain adjacent (n°34/36), incluant la construction d’un pavillon destiné aux activités extrascolaires (avec sanitaires et espaces de rangement). Le projet prévoit également la sécurisation de la liaison entre les deux

Risikoanalyse

Risikoanalyse er endnu ikke tilgængelig for dette lands udbud. I øjeblikket understøttet: Estland, Letland, Litauen, Polen, Frankrig, Storbritannien, Danmark, Holland, Norge og Finland.

Vinderstrategi

Få en AI-drevet vinderstrategi skræddersyet til dette udbud. Inkluderer sandsynlighedsscore for at vinde, vigtige muligheder og udfordringer, anbefalede fokusområder for tilbuddet, indsigt i konkurrencepositionering og handlingsrettede anbefalinger for at maksimere dine chancer.

Log ind

Konkurrenter

Opgrader for at se, hvilke virksomheder der sandsynligvis vil afgive tilbud på dette udbud, baseret på historiske indkøbsdata.

Log ind

Krav og kvalifikationer

AI udtrækker og organiserer alle krav fra udbudsdokumenter — obligatoriske kvalifikationer, tekniske specifikationer, finansielle betingelser og indsendelsesregler — tydeligt kategoriseret, så du ved præcis, hvad der kræves for at byde.

Log ind

Grundlæggende krav

  • Company registration in EU required
  • Proven track record in similar projects
  • Financial stability documentation

Dokumenter

95 dokumenter tilgængelige med AI-resuméer

Avis de marché (publicprocurement.be)DOC

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
01 Plan d'inplantation Existante_ Inplantingsplan Bestaande Toestand.pdfPDF
01 Plan d'inplantation Existante_ Inplantings...

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
02 Plan d'inplantation Situation Projetée _ Inplantingsplan Nieuwe Toestand.pdfPDF
02 Plan d'inplantation Situation Projetée _ ...

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
AD.1.10 +1. Entree Ecole PR_ Schoolingang NT.pdfPDF
AD.1.10 +1. Entree Ecole PR_ Schoolingang NT....

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
AD.1.11 0. Kot et Jardin Revetements_ Kot en Tuin Verhardingsplan.pdfPDF
AD.1.11 0. Kot et Jardin Revetements_ Kot en ...

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
AD.1.1 -1. Fondations Kot PR_ Fundering Kot NT.pdfPDF
AD.1.1 -1. Fondations Kot PR_ Fundering Kot N...

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
AD.1.12 0. Entree ecole Revetements_ Schoolingang Verhardingsplan.pdfPDF
AD.1.12 0. Entree ecole Revetements_ Schoolin...

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
AD.1.2 -1. Fondations Entree ecole PR_ Fundering Schoolingang NT.pdfPDF
AD.1.2 -1. Fondations Entree ecole PR_ Funder...

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
AD.12.1 Profil du terrain 1-3 EX_ Terreinprofiel 1-3 BT.pdfPDF
AD.12.1 Profil du terrain 1-3 EX_ Terreinprof...

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
AD.12.2 Profil du terrain 1-3 PROJ_ Terreinprofiel 1-3 NT.pdfPDF
AD.12.2 Profil du terrain 1-3 PROJ_ Terreinpr...

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
AD.1.3 0. Kot PR_ Kot NT.pdfPDF
AD.1.3 0. Kot PR_ Kot NT.pdf

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
AD.13.10 Detail 10.pdfPDF
AD.13.10 Detail 10.pdf

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
AD.13.1 Detail 01.pdfPDF
AD.13.1 Detail 01.pdf

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
AD.13.2 Detail 02.pdfPDF
AD.13.2 Detail 02.pdf

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
AD.13.3 Detail 03.pdfPDF
AD.13.3 Detail 03.pdf

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
AD.13.4 Detail 04.pdfPDF
AD.13.4 Detail 04.pdf

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
AD.13.5 Detail 05.pdfPDF
AD.13.5 Detail 05.pdf

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
AD.13.6 Detail 06.pdfPDF
AD.13.6 Detail 06.pdf

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
AD.13.7 Detail 07.pdfPDF
AD.13.7 Detail 07.pdf

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
AD.13.8 Detail 08.pdfPDF
AD.13.8 Detail 08.pdf

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
AD.13.9 Detail 09.pdfPDF
AD.13.9 Detail 09.pdf

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
AD.1.4 0. Entree ecole PR_ Schoolingang NT.pdfPDF
AD.1.4 0. Entree ecole PR_ Schoolingang NT.pd...

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
AD.1.5 0. Kot et Jardin PR_ Kot en Tuin NT.pdfPDF
AD.1.5 0. Kot et Jardin PR_ Kot en Tuin NT.pd...

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
AD.1.6 0. Plantations PR_ Beplantingen NT.pdfPDF
AD.1.6 0. Plantations PR_ Beplantingen NT.pdf

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
AD.16.1. Binnenschrijnwerk_ menuiserie interieure.pdfPDF
AD.16.1. Binnenschrijnwerk_ menuiserie interi...

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
AD.16.2. Buitenschrijnwerk_ menuiserie exterieure.pdfPDF
AD.16.2. Buitenschrijnwerk_ menuiserie exteri...

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
AD.16.3. Hekwerk_ Clotures.pdfPDF
AD.16.3. Hekwerk_ Clotures.pdf

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
AD.17.1. Plan de compartimentage_ Compartimenteringsplan.pdfPDF
AD.17.1. Plan de compartimentage_ Compartimen...

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
AD.1.7 Plaine de jeux et pergola_ Speelplein en pergola.pdfPDF
AD.1.7 Plaine de jeux et pergola_ Speelplein ...

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
AD.1.8 Cloture_ Hekwerk.pdfPDF
AD.1.8 Cloture_ Hekwerk.pdf

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
AD.1.9 +1. Kot PR_ Kot NT.pfd.pdfPDF
AD.1.9 +1. Kot PR_ Kot NT.pfd.pdf

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
AD.2.1 0. DEM Kot et jardin_ Kot en tuin AFB.pdfPDF
AD.2.1 0. DEM Kot et jardin_ Kot en tuin AFB....

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
AD.2.2 0. DEM Entree ecole_ Schoolingang AFB.pdfPDF
AD.2.2 0. DEM Entree ecole_ Schoolingang AFB....

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
AD.2.3 0. Plans excavation_ Afgravingsplan.pdfPDF
AD.2.3 0. Plans excavation_ Afgravingsplan.pd...

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
AD.3.1 0. Kot et Jardin EX_ Kot en tuin BT.pdfPDF
AD.3.1 0. Kot et Jardin EX_ Kot en tuin BT.pd...

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
AD.3.2 0. Entree ecole EX_ Schoolingang BT.pdfPDF
AD.3.2 0. Entree ecole EX_ Schoolingang BT.pd...

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
AD.4.1 0. Plan des finitions-Sol_ Afwerkingsplan-Vloer.pdfPDF
AD.4.1 0. Plan des finitions-Sol_ Afwerkingsp...

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
AD.4.2 0. Plan des finitions-Plinthes_ Afwerkingsplan-Plinten.pdfPDF
AD.4.2 0. Plan des finitions-Plinthes_ Afwerk...

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
AD.4.3 0. Plan des finitions-Murs_ Afwerkingsplan-Muurafwerking.pdfPDF
AD.4.3 0. Plan des finitions-Murs_ Afwerkings...

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
AD.4.4 0. Plan des finitions-Plafond_ Afwerkingsplan-Plafond.pdfPDF
AD.4.4 0. Plan des finitions-Plafond_ Afwerki...

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
AD.5.1 Coupes A-B-E DEM_ Snedes A-B-E AFB.pdfPDF
AD.5.1 Coupes A-B-E DEM_ Snedes A-B-E AFB.pdf

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
AD.5.1 Coupes A-B-E EX_ Snedes A-B-E BT.pdfPDF
AD.5.1 Coupes A-B-E EX_ Snedes A-B-E BT.pdf

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
AD.5.1 Coupes A-B-E PR_ Snedes A-B-E NT.pdfPDF
AD.5.1 Coupes A-B-E PR_ Snedes A-B-E NT.pdf

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
AD.5.2 CoupesC-D DEM_ SnedesC-D AFB.pdfPDF
AD.5.2 CoupesC-D DEM_ SnedesC-D AFB.pdf

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
AD.5.2 Coupes C-D EX_Snedes C-D BT.pdfPDF
AD.5.2 Coupes C-D EX_Snedes C-D BT.pdf

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
AD.5.2 Coupes C-D PR_ Snedes C-D NT.pdfPDF
AD.5.2 Coupes C-D PR_ Snedes C-D NT.pdf

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
AD.6.1 Facades Kot DEM_ Gevels Kot AFB.pdfPDF
AD.6.1 Facades Kot DEM_ Gevels Kot AFB.pdf

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
AD.6.1 Facades Kot EX_ Gevels Kot BT.pdfPDF
AD.6.1 Facades Kot EX_ Gevels Kot BT.pdf

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
AD.6.1 Facades Kot PR_ Gevels Kot NT.pdfPDF
AD.6.1 Facades Kot PR_ Gevels Kot NT.pdf

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
AD.6.2 Facades Entre Ecole PR_ Gevels Schoolingang NT.pdfPDF
AD.6.2 Facades Entre Ecole PR_ Gevels Schooli...

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
AD.6.2 Facades Entree Ecole DEM_ Gevels Schoolingang AFB.pdfPDF
AD.6.2 Facades Entree Ecole DEM_ Gevels Schoo...

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
AD.6.2 Facades Entree Ecole EX_ Gevels Schoolingang BT.pdfPDF
AD.6.2 Facades Entree Ecole EX_ Gevels School...

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
ANNEXE C_Métré détaillé et récapitulatif FR_NL.xlsxXLS
ANNEXE C_Métré détaillé et récapitulatif FR_N...

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
ANNEXE D_documents relatifs à la coordination sécurité santé.pdfPDF
ANNEXE D_documents relatifs à la coordination...

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
BIJLAGE D_documenten met betrekking tot de coördinatie van veiligheid en gezondh...PDF
BIJLAGE D_documenten met betrekking tot de co...

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
Cahier des charges - Clauses techniques DIDU-COU0034_001_CDC26.007.pdfPDF
Cahier des charges - Clauses techniques DIDU-...

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
COU0034_001_asbestinventaris.pdfPDF
COU0034_001_asbestinventaris.pdf

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
COU0034_001 - CDC_ADMIN FR.pdfPDF
COU0034_001 - CDC_ADMIN FR.pdf

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
COU0034_001 - CDC_ADMIN NL.pdfPDF
COU0034_001 - CDC_ADMIN NL.pdf

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
COU0034_001_Inventaire amiante.pdfPDF
COU0034_001_Inventaire amiante.pdf

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
CV - Kot.pdfPDF
CV - Kot.pdf

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
ELE - Entree ecole _ Inkom School.pdfPDF
ELE - Entree ecole _ Inkom School.pdf

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
ELE - Jardin _ Tuin.pdfPDF
ELE - Jardin _ Tuin.pdf

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
ELE - Kot.pdfPDF
ELE - Kot.pdf

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
EPB_Bijlage_1 - Annexe_1.pdfPDF
EPB_Bijlage_1 - Annexe_1.pdf

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
EPB_Etude_FR_Paviljoen_Windroos.pdfPDF
EPB_Etude_FR_Paviljoen_Windroos.pdf

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
EPB_Proposition_FR_Layout.pdfPDF
EPB_Proposition_FR_Layout.pdf

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
EPB-studie_4814.pdfPDF
EPB-studie_4814.pdf

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
EPB-voorstel_4814.pdfPDF
EPB-voorstel_4814.pdf

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
HVAC - Kot.pdfPDF
HVAC - Kot.pdf

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
Lastenboek–Technische bepalingen DIDU-COU0034_001-CDC26.007.pdfPDF
Lastenboek–Technische bepalingen DIDU-COU0034...

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
STAB_borderel_FR.pdfPDF
STAB_borderel_FR.pdf

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
STAB_borderel_NL.pdfPDF
STAB_borderel_NL.pdf

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
STAB_Plan_NL-FR.pdfPDF
STAB_Plan_NL-FR.pdf

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
TC_Coupe C-D DEM _ Doorsnede C-D AFB.pdfPDF
TC_Coupe C-D DEM _ Doorsnede C-D AFB.pdf

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
TC_Coupes A-B-E PR _ Doorsnede A-B-E NT.pdfPDF
TC_Coupes A-B-E PR _ Doorsnede A-B-E NT.pdf

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
TC_Coupes C-D EX_ Doorsnede C-D BT.pdfPDF
TC_Coupes C-D EX_ Doorsnede C-D BT.pdf

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
TC_Coupes C-D PR _ Doorsnede C-D NT.pdfPDF
TC_Coupes C-D PR _ Doorsnede C-D NT.pdf

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
TC_Detail 05.pdfPDF
TC_Detail 05.pdf

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
TC_Detail 06.pdfPDF
TC_Detail 06.pdf

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
TC_ELE - Kot.pdfPDF
TC_ELE - Kot.pdf

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
TC_Entree d'ecole PR _ Schoolingang NT.pdfPDF
TC_Entree d'ecole PR _ Schoolingang NT.pdf

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
TC_Entree ecole PR_ Schoolingang NT.pdfPDF
TC_Entree ecole PR_ Schoolingang NT.pdf

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
TC_Facades Entree d'ecole PR _ Gevels Schoolingang NT.pdfPDF
TC_Facades Entree d'ecole PR _ Gevels Schooli...

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
TC_Facades Kot DEM _ Gevels Kot AFB.pdfPDF
TC_Facades Kot DEM _ Gevels Kot AFB.pdf

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
TC_Facades Kot EX _ Gevels Kot BT.pdfPDF
TC_Facades Kot EX _ Gevels Kot BT.pdf

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
TC_Facades Kot PR_ Gevels Kot NT.pdfPDF
TC_Facades Kot PR_ Gevels Kot NT.pdf

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
TC_Inplantation EX_ Inplantingsplan BT.pdfPDF
TC_Inplantation EX_ Inplantingsplan BT.pdf

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
TC_Inplantation PR_ Inplantingsplan NT.pdfPDF
TC_Inplantation PR_ Inplantingsplan NT.pdf

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
TC_Kot et jardin DEM_ Kot en tuin AFB.pdfPDF
TC_Kot et jardin DEM_ Kot en tuin AFB.pdf

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
TC_Kot et Jardin PR_ Kot en Tuin NT.pdfPDF
TC_Kot et Jardin PR_ Kot en Tuin NT.pdf

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
TC_Kot PR_ Kot NT.pdfPDF
TC_Kot PR_ Kot NT.pdf

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
TC_Kot PR _ Kot NT.pdfPDF
TC_Kot PR _ Kot NT.pdf

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
TC_Profil du terrain 1-3 EX _ Terreinprofiel 1-3 BT.pdfPDF
TC_Profil du terrain 1-3 EX _ Terreinprofiel ...

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis
TC_Profil du terrain 1-3 PR_ Terreinprofiel 1-3 NT.pdfPDF
TC_Profil du terrain 1-3 PR_ Terreinprofiel 1...

Intet resumé tilgængeligt for dette dokument.

Vis

Forhåndsvisning af Dokumenter

Tilmeld dig for at se dokumentresuméer og analyser

Kvalitetsscore

Omfattende kvalitetsanalyse af dette udbud, der scorer juridisk overholdelse, klarhed, fuldstændighed, retfærdighed, praktisk anvendelighed, datakonsistens og bæredygtighed på en skala fra 0-100 med detaljeret opdeling og anbefalinger.

Log ind

Tilføj til pipeline