Brug for hjælp fra en udbudsekspert? Se vores udbudsforberedelsestjeneste
Udbud

Power Transformers 2027, Järvi-Suomen Energia Oy, Kymenlaakson Sähköverkko Oy, PKS Sähkönsiirto Oy, Savon Voima Verkko Oy

Lukket
Frist
Frist ikke angivet
Kontrakt detaljer
Kategori
Leverancer
Reference
2025-027516
Værdi
€7,004,000
Lokation
Southern Finland, Finland
Udgivet
25. august 2026
CPV-kode
Projekttidslinje

Udbud offentliggjort

13. juli 2025

Budget
€7,004,000
Varighed
Ikke angivet
Lokation
Southern Finland
Type
Leverancer

Original udbudsbeskrivelse

This document is the award notice. Järvi-Suomen Energia Oy, Kymenlaakson Sähköverkko Oy, PKS Sähkönsiirto Oy ja Savon Voima Verkko Oy (The Purchasers) procure the 110/20 kV power transformers of the electricity distribution network as a joint procurement. The procurement was divided into four parts, where each purchaser made an independent procurement decision and contract by selecting those that meet the requirements of the request for tenders among the offers, the cheapest in terms of compari

Kør risikoanalyse

Identificer potentielle risici, uoverensstemmelser og advarselstegn på tværs af alle udbudsdokumenter. Få en detaljeret risikorapport med alvorlighedsgrader og anbefalinger til afhjælpning.

Log ind

Vinderstrategi

Få en AI-drevet vinderstrategi skræddersyet til dette udbud. Inkluderer sandsynlighedsscore for at vinde, vigtige muligheder og udfordringer, anbefalede fokusområder for tilbuddet, indsigt i konkurrencepositionering og handlingsrettede anbefalinger for at maksimere dine chancer.

Log ind

Konkurrenter

Opgrader for at se, hvilke virksomheder der sandsynligvis vil afgive tilbud på dette udbud, baseret på historiske indkøbsdata.

Log ind

Krav og kvalifikationer

AI udtrækker og organiserer alle krav fra udbudsdokumenter — obligatoriske kvalifikationer, tekniske specifikationer, finansielle betingelser og indsendelsesregler — tydeligt kategoriseret, så du ved præcis, hvad der kræves for at byde.

Log ind

Grundlæggende krav

  • Company registration in EU required
  • Proven track record in similar projects
  • Financial stability documentation

Dokumenter

Få AI-genererede resuméer af alle udbudsdokumenter. Forstå hurtigt, hvad hvert dokument indeholder, uden at læse hundredvis af sider — dækkende omfang, betingelser, evalueringskriterier og vigtige forpligtelser.

Log ind

Kvalitetsscore

Omfattende kvalitetsanalyse af dette udbud, der scorer juridisk overholdelse, klarhed, fuldstændighed, retfærdighed, praktisk anvendelighed, datakonsistens og bæredygtighed på en skala fra 0-100 med detaljeret opdeling og anbefalinger.

Log ind

Tilføj til pipeline